auto
close

Word Nu Gratis Lid van Problemcar.nl! 🚗💡

👉 Waarom lid worden?

Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!

Gratis lid worden

BMW 5-serie 2019: Problemen met airco | variatie in luchtstroom

Bouwjaar: 2019, Brandstof: Diesel, Motorcode: B47D20B, Motorinhoud (cc): 2000, Vermogen (kw): 140

Beste,

Ik heb problemen met mijn airco in mijn 5-serie G31 uit 2019. Voordat ik het probleem benoem wil ik aangeven dat de airco vorige week op opnieuw gevuld is (nav het probleem) en er geen lekkage in het systeem is. De airco specialist gaf aan dat er geen bijzonderheden waren en de aircopomp goed werkt.

Hoe rijd ik rond:
Mijn airco staat altijd op automatisch en op 21.5 graden synchroon voor beide zijden.

Probleem:
Ik kwam achter het probleem toen ik de auto na onderhoud bij de BMW dealer startte en erachter kwam dat ik binnen iets vergeten was. Ik liet de auto voorts stationair draaien en bij terugkomst +/- 10 minuten was de auto niet koel van binnen. En dan denk je van huh... Omdat je anders gewend bent.

Bij warm weer (25+ volle zon) varieert de stroom van lucht (de kracht) opvallend hoorbaar van hard naar zacht en van zacht naar hard. Dit is bij een 80km/h weg goed te horen (en te merken). Want op warme dagen kan ik niet meer zonder te zweten in de auto zitten. Ook bij langere ritten.

Vandaag bij 34.5 buitentemp startte ik de auto. Het duurt dan vrij lang voordat de koude lucht komt. Hij blaast dan op 50-60% terwijl normaliter de F16 opsteeg en het binnen een aantal minuten koel was. Ik heb wel het idee dat de lucht koud genoeg is.

Zo reed ik vandaag op de snelweg waarbij de luchtstroom ineens mindert en nauwelijks nog blaast (terwijl het onverminderd warm was).
Na 10min begon ik in de lederen stoel te zweten.
Ik moet dan de temperatuur naar 16 draaien en de airco op MAX zetten. Zelfs op 16 graden MAX blaast die niet meer als een F16.

Ik heb de auto uitgelezen, geen storing. De airco is bijgevuld. Geen lekken in het systeem. En de pomp doet het naar behoren volgens de airco specialist.

Weet iemand waar dit aan kan liggen? Over drie weken vertrek ik naar Zuid Frankrijk en wordt dit minder grappig met een volle auto.

Geplaatst door

Age_D5 +360

al 7 jaar lid

Reacties

Ik weet niet waarmee is uitgelezen, maar ik zou dat in dit geval zeker met een bmw-tester(dealer) doen zodat je tevens alle meetwaarden ed van het verwarmingssysteem kunt controleren en eventueel een diagnosestappenplan kunt volgen. Miss is er zelfs wel een softwarematige oplossing voor.

harry4203 +4810
badge vip badge

3 dagen

Uitgelezen met ISTA+ en geen issues waarneembaar.

Age_D5 +360

3 dagen

Was de airco leeg voordat hij weer gevuld is ?

Nee, miniem bijgevuld. Had er nog zo een jaar mee kunnen doorrijden.

Age_D5 +360

2 dagen

Geen storing wil niet zeggen dat er niet een sensor is die niet goed werkt. Kloppen de werkelijke waardes? Binnentemperatuur komt overeen, buitentemperatuur, hoeveelheid zonlicht, luchtvochtigheid?

Pivavar +165

2 dagen

Roostertje van binnentemperatuur zit niet verstopt , sommige auto s hebben een motortje die de lucht langs de sensor trekt , indien aanwezig , werkt deze.

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je BMW 5-serie of stel zelf een nieuwe vraag.