auto
close

Word Nu Gratis Lid van Problemcar.nl! 🚗💡

👉 Waarom lid worden?

Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!

Gratis lid worden

Dacia Jogger 2023: auto glijdt weg in stilstand

schedule Aangemaakt op 05-05-2026 om 18:01
Bouwjaar: 2023, Brandstof: Gas, Transmissie: Handgeschakeld, Motorinhoud (cc): 1200

Ik heb dacia vorig jaar na lange tocht bij een huis in duitsland gestald. Voor garagedeur op een soort hellende weg. Auto in versnelling en handrem natuurlijk. Plots zien wij de auto langzaam naar beneden glijden. Op tijd de boel kunnen stoppen. Jaarlang aan mijzelf getwijfeld. Vorige maand ging een vriend met mijn auto naar frankrijk. En ja...hij ziet zomaar de in versnelling en op handrem staande auto wegglijden... helemaal in paniek over de schade (lekker belangrijk...). Precies hetzelfde...in versnelling en op handrem... Is dit probleem bekend ? wat doe je er tegen ?

Geplaatst door

Ruver +60

al 3 weken lid

Reacties

Je schrijft glijden, dat kan alleen wanneer de auto op bevroren ondergrond of in de sneeuw staat oid. Wat waren de omstandigheden?

harry4203 +7560
badge vip badge

3 weken

Rond de 25 graden. Verharde oprit. Hij stond in de eerste of tweede versnelling. Op handrem. Hij reed uit zichzelf langzaam naar beneden. Daarom gebruikte ik het woord glijden. Hij reed heel langzaam weg. Bij mijn vriend vorige maand reed de auto heel langzaam zomaar naar voren. Hij stond andersom op een hellinkje. Ook heel traag naar beneden uit zichzelf. Nog steeds mijn auto he. dezelfde auto.
Maandag ga ik naar garage. Daar gaan ze een dag kijken.

Ruver +60

3 weken

Is niet normaal hoor. Als hij de de P-staat dan zou hij niet mogen wegglijden, maar als hij ook nog op de handrem staat helemaal niet.
Heb je al gecheckt of laten checken of de handrem wel goed werkt? Normaal gesproken moet dit bij de APK naar voren komen als hij niet blokkeert. Dus mijn advies is om je garage daar naar te laten kijken cq herstellen.

Zoiets kan ook gebeuren als de handremkabel knapt. Daarom adviseerde ik altijd :
Staat de kop van de auto richting naar beneden: achteruitversnelling inschakelen en handrem optrekken. Staat de achterkant richting naar beneden: 1e. versnelling inschakelen en handrem optrekken. Ook zoiets is nooit een 100% garantie.

reijers +475
badge

3 weken

Handrem was ok. versnelling was ok. beide keren had auto ca 400 km met warm weer gereden. misschien kan dat er ook wat mee te maken hebben. Garage heeft auto (remmen) helemaal doorgelicht en niets kunnen vinden. Ik heb nu maar kegs aangeschaft en ik ga niet in de buurt van water parkeren. Auto die op helling ondanks alles uit zichzelf langzaam ca 10 meter naar beneden glijdt. ... brrrr. en er zitten nieuwe banden op...dus het is en blijft een raadsel.

Ruver +60

1 week

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Dacia Jogger of stel zelf een nieuwe vraag.