hallo.heb een mondeo uit 2002 2.0 benzine,type met distributieketting.
auto ingekocht met lagerschade,zonder olie gereden. auto ratelde flink bij 2500 touren.
losse lagerschalen zijn niet leverbaar,alleen kompleet set met krukas,deze gemonteerd,en probleem opgelost.
maar nu knikkert de motor heel licht als je gasgeeft,alsof onsteking niet helemaal goed staat.
er zitten geen foutcodes in.de bdp sensor bij de krukaspoulie zit met een sleufverstelling deze kun je ong een cm.verschuiven,dit lost het niet op.iemand een idee?
Mijn Mondeo (112.000 km ) heeft een vergelijkbaar probleem en heb dit laten beluisteren bij de Forddealer.
Diaganose is; speling op regelbareklep in het kunstof inlaatspruitstuk; compleet spruitstuk vervangen.
Spruitstuk c.a. 250,00, montage c.a. 1,5 uur, bij de Dealer
Bij stationairloop lijkt het of je de kleppen hoort tikken c.q. rammelen.
Met een stetoscoop is dit tikken/rammelen duidelijk hoorbaar op/aan het kunsttof-spruitstuk rechts. (dus distributiezijde)
Op termijn kan dit wel flinke motorschade geven met gebroken kunstof delen door aanzuiging in de cilinders.
[quote=H.v.d.Schoot]Mijn Mondeo (112.000 km ) heeft een vergelijkbaar probleem en heb dit laten beluisteren bij de Forddealer.
Diaganose is; speling op regelbareklep in het kunstof inlaatspruitstuk; compleet spruitstuk vervangen.
Spruitstuk c.a. 250,00, montage c.a. 1,5 uur, bij de Dealer
Bij stationairloop lijkt het of je de kleppen hoort tikken c.q. rammelen.
Met een stetoscoop is dit tikken/rammelen duidelijk hoorbaar op/aan het kunsttof-spruitstuk rechts. (dus distributiezijde)
Op termijn kan dit wel flinke motorschade geven met gebroken kunstof delen door aanzuiging in de cilinders.[/quote]
Vanaf een bepaalde inlaatspruitsuk onderdeelnummer(weet nu niet vanaf welk nummer) zijn de kleppen, de as en de lagerbusjes los te koop, moet nog steeds het hele spruitstuk eraf.
Je kan het geluid stationair goed horen, als je dan met een haakje net achter het gasklephuis, de bedieningstang van de wervelkleppen op spanning zet, gaat het geluid weg!
Niet voor reparatie natuurlijk, alleen voor diagnose!
Suc6
Dag Markus,
Bedankt voor je toelichting, waarschijnlijk heb ik volgende week een oplossing voor dit probleem.
Na reparatie laat ik nog wel even wat weten.
Groeten,
Henk
Dag Markus en andere geïnterreseerden.
Nog even een reactie op de reparatie van het kunststof-inlaatspruitstuk van de Mondeo 2.0 ltr Duratec motor van 2002.
Het inlaatspruitstuk is vervangen en de tik is nu volledig weg, de motor slaat nu bij het starten ook voelbaar beter aan.
Ik heb het oude spruitstuk eens nader bekeken en er zit schandalig veel speling op de as van de 4 kleppen in dit kunstofspruitstuk.
Dit is duidelijk een Ford onwaardige constructiefout in dit kunststof spruitstuk. (Moet niet kunnen bij 100.000 km!!)
Er moeten inmiddels al wel stukjes gruis door de cilinder gegaan zijn want de 5 mm dikke as had op vier lager punten c.a. 5 mm speling in het uitgesleten lager in het spruitstuk. Duidelijk een constructieve verkeerde materiaal keuze!!!
Al met al kan ik adviseren een dergelijk tikkend inlaatspruitstuk tijdig te vervangen alvoor er cilinderwand- of zuiger-schade optreed door naar binnen gezogen kunstofslijtage-deeltjes van de aslagering.
Reparatiekosten: 4 uur 280,00 ; inlaatspruitstuk 208,00 div. bijkomende onderdelen en btw maakt een totaal van 704,00
AL met al minpunten voor Ford op dit spruitstuk en er zou een coulance regeling in de kosten moeten zijn van Ford nederland.
Vraag is dan ook: heeft iemand al ervaring met een garantie- of coulance-claim bij Ford op dit onderdeel na 4 jaar en 100.000 km?
Groeten,
Henk van der Schoot
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Ford Mondeo of stel zelf een nieuwe vraag.
een lichte pingel is normaal bij die motoren vanaf lage toeren gr dirk
dirk2269build
speed6.540 km