Met dit koude weer heeft mijn Ford Transit camper (diesel) problemen met starten. De startmotor loopt, maar als het koud is, wil hij niet starten. Als er startspray wordt gespoten, start de motor direct en loopt de motor meteen goed.
Als de motor warm is (of als het buiten warm is), start de motor wel snel (en loopt de motor ook meteen goed).
Inmiddels is de accu vervangen (dat bleek achteraf het probleem niet te zijn).
Volgens de wegenwacht is er iets mis met het 'voorgloei-relais-kastje'. Bij de accu zit een relais kastje, maar volgens de wegenwacht staat er wel stroom op dit kastje. Hij vermoedt dat er nog ergens (bij het dashboard) een relaiskastje is dat kapot is. Heeft iemand enig idee wat hier mis kan zijn?
Wat ik verder ook apart vind, is dat ik nergens een 'voorgloeilampje' op het dashboard zie branden. De vorige eigenaar meldde mij dat er geen voorgloei op de transit zit, maar inmiddels heb ik 2x wel het voorgloeilampje zien branden. Ik vermoed dat dit lampje alleen brandt bij extreem lage temperaturen, maar zou graag de details willen weten (helaas heb ik geen instructieboekje, dus mocht iemand deze nog overhebben dan hoor ik dat graag!).
Alvast bedankt!
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Ford Transit of stel zelf een nieuwe vraag.
Wil je het zelf maken zeer handig en geduldig zijn ze werken niet mee met los te draaien!
Althans de vorige die ik kreeg.