Wanneer men na een tijdje rijden de motor stillegt start deze NIET meer .Sleutels zijn reeds vervangen en ingelezen alsook de leesring , vliegwielsensor is ook reeds vervangen , brandstofpomp is getest en stopklep in pomp is vervangen ,timing van de distributieriem en brandstofpomp is reeds meerdere malen gecontroleerd , de foutcodes zijn reeds meerdere malen uitgelezen maar men vind er nooit geen .Soms start de wagen na 20 startpogingen maar soms moet men een dag wachten alvorens hij terug wil aanslaan.
Na het verhaal gelezen te hebben denk ik dat je wel met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid mag stellen dat het gaat om een louter elektrisch/elektronisch probleem.
Ik ben het op een aantal punten trouwens niet eens met jou:
1. de vliegwielsensor vervangen is niet eens zo'n slecht idee. Er zijn storingen bekend bij de F8Q-motor met EPIC-pomp, die het niet starten van de motor tot gevolg hebben en waarvoor niet noodzakelijk een foutcode wordt opgeslagen. Een vliegwielsensor is zo'n geval vrij snel vervangen en niet duur. Bij spook-storingen aan een EPIC-systeem dus een goed begin.
2. Een startvergrendelingsled die uitgaat betekent niet noodzakelijk dat je meteen de hele startvergrendeling als onverdacht mag beschouwen. Bij de Renault-decoders die met een DCU van Delphi in verbinding staan dooft de led immers ook als het bevestigingssignaal van de DCU zelf niet toekomt. Dit in tegenstelling tot de andere combinaties (Sirius, Sagem, Bosch, ...)
is het niet het opname element vliegwiel deze wil ook wel eens een probleem geven.of als je het contact aan zet gaat dan wel het inspuitlampje/voorgloei lampje branden als dat niet het geval is is waarschijnlijk het relais dat spanning geeft aan je rekeneenheid kapot zekering zit in motorruimte onder het zwarte kastje bij l koplamp als het goed is een of twee zwarte dunne relais. zou graag willen weten wat het is als dit het niet is.
Heb de wagen terug binnengekregen en nagekeken wat ze bij Renault gedaan hebben.Ze hebben daar een bedrading(computerkabel)bijgelegd van het contactslot naar de computer,en dit omdat er storing op de oude kabel zat.Deze kabel hebben ze ook aan beide zijden aan de massa gelegd.Voorlopig geen startproblemen meer.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Kangoo of stel zelf een nieuwe vraag.
Ledje op instrumentenpaneel blijft niet branden.Voorgloeiing werkt perfect . Maar aan de verstuivers komt er geen brandstof.
Marc6942Topicstarter
speed95 km