Chrysler Pt Cruiser: Verbruik PT Cruiser 2.2 CRD

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2004, Brandstof: Diesel, Motorcode: 2.2 CRD

Hoi,

Sinds een half jaar hebben we een PT Diesel met de ( neem ik aan ) betrouwbare Mercedes 2.2 CRD.
Het is een fijne ruime wagen met 190000 op de teller.
Na jaren New Beetle TDI te hebben gereden ( 350000 km op de teller ) was ik gewend aan een verbruik van gemiddeld 1:17
De eerste keer dat ik het uitrekende bij de PT kwam ik op een onthutsende 1:9 bij een normale rijstijl.
Nadat ik zag dat het luchtfilter niet helemaal goed zat weer een meting gedaan, 1:12.
Is dit het gemiddelde verbruik van een PT Diesel ?
Kan ik de auto uit laten lezen of zelf doen ( heb ooit eens iets gelezen van het contact aan en uitzetten )
De auto rookt enorm ( zwarte rook ) als ik doortrek in z'n 2e versnelling, is dat een aanwijzing ?

Met de vakantie voor de boeg en de stijgende dieselprijzen zit ik toch te hopen op een goed advies !
Bedankt alvast daarvoor,

Grtz, Rillo

Geplaatst door

Rillo

175 km

al 19 jaar lid

Reacties

de werking van een diesel in het algemeen is dat er een overschot aan zuurstof is dit betekent dat alle brandstof verbrandt wordt door de motor behalve als de verstuivers hun werk niet goed doen
dan vernevelen ze niet goed en krijg je zwarte rookpluimen daar zijn producten voor ontwikkelt om de verstuivers te reinigen dit zijn de brandstofreinigers
vroeger moesten de verstuivers vervangen worden en afgesteld enz. dure grap

andreas08

7.725 km

EGR kapot?

Hendrik4290

10.310 km

Komt wel vaker voor dat de injectoren stuk gaan dus ik zou die even laten na meten.

br0ns

4.970 km

Bedankt voor de tips in zoverre !

Ik had het probleem voorgelegt bij een universele garagehouder met de vraag of het de verstuivers konden zijn.
Dit was mogelijk zei hij, alleen zou de auto dan ook stationair "beroerd" moeten lopen, wat hij niet doet.
Klopt zijn visie ?
En als ik er ( om te beginnen )"verstuiverreiniger" ingooi, heeft iemand tips welk merk goed voldoet ?
Nogmaals bedankt voor de reacties, ik laat zowiezo weten als het probleem opgelost is.

Grtz, Rillo

RilloTopicstarter

175 km

JB, voldoet bij mij altijd prima

Mercury

23.010 km

http://www.autoweek.nl/autotest.php?id=1...

in de reviews varieert het verbruik tussen de 1 op 8 en 1 op 18 :-S kijk zelf maar.

sjaak10918

9.760 km

Kleine update,

Ik heb nu 1 tank leeggereden met toevoeging van een additief ( motorcleaner )
Het verbruik kwam wederom op 1:12, maar ik heb wel het idee dat hij minder walmt met optrekken.
Nu volgegooid met V-Power en straks richting Frankrijk, ben benieuwd.
Bedankt voor de reacties dusverre en jullie ook een fijne -probleemloze- vakantie !

Grtz, Rillo

RilloTopicstarter

175 km

1:12 is een redelijk verbruik voor een diesel in zo'n soort auto, moet op vakantie toch iets beter kunnen 1:15 zou ie toch wel moeten halen als je wat voorzichtig met je rechtervoet omgaat!

Prettige vakantie!

gr
Peco Power

Mercury

23.010 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Chrysler PT Cruiser of stel zelf een nieuwe vraag.