Citroën Zx: te hoog benzienegebruik

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1995

hoi kon iemand mij vertellen hoe het komt dat mijn zx zo veel benz gebruikt loopt verder als een zonnetje ik heb hem 2 maanden geleden gekocht heeft 235.000 km gelopen start prima, stationner toeren tal is 800/900 toeren bij koude moter +/- 1500 toeren

Geplaatst door

menees

190 km

al 20 jaar lid

Reacties

laat hem eens uitlezen en co controleren misschien heeft je lambdasonde wel zijn beste tijd gehad.
groetjes jan.

jan T

59.975 km

waar zit lambdasonde en is dat te vernieuwen en is dat kostbaar b.v.d Jan gr menees

meneesTopicstarter

190 km

de lambdasonde zit in de uitlaat in de voor pijp deze is niet moeilijk tevervangen maar je moet wel weten of dit de oorzaak is en zo ja dan moet wel het storings geheugen gewist worden.
groetjes jan.

jan T

59.975 km

Jan T wat moet ik eerst allemaal nagaan om te weten dat het aan de lambdasonde ligt en hoe kan je het storings geheugen wissen b.v.d.Gr Menees

meneesTopicstarter

190 km

kun je aangeven welke motor en welk verbruik? En hoe je je auto gebruikt stad/snelweg etc.

master

3.655 km

70% stad motor 1.4 I gebruik 1 op 8.5 en ik ben geen hart rijder en ik schakel op tijd op snelweg niet harder dan 120km dus daar kan het niet aan liggen de auto is aldijd redelijk onder houden door de vorige eigennaar. bous NKG,r bkr6ek 2 pools zien erniet ingebrand uit alleen ronde rand zwart luchtfilter ziet er niet slecht uit lambdassonde ziet er ook nieuw uit alleen ik zie de 2draden die er op zitten wit en zwart een 0.5 cm uitsteken daarna krijg buiten izo maar de 2 draden zijn niet aangetast izo nog voledig aanwezig verder zou ik het niet weten wat er nog meer aan is alfast bedankt voor het reageren Master groetjes menees

meneesTopicstarter

190 km

JE MOET IN EERSTE INSTANTIE DE STORINGEN LATEN UITLEZEN EN DAN KUNNEN ZE MET DE TESTKAST OOK GELIJK DE WERKING VAN DE LAMBDASONDE CONTROLEREN.
GROETJES JAN.

jan T

59.975 km

wanneer je veel korte stukjes in de stad rijd, is het niet ongbruikelijk dat zo een auto 1/9 rijd lijkt me.

probeer eens voor een lang rit te tanken en daarna gelijk weer na zo`n 300 snelweg km. bv op vaklantie, waarschijnlijk zal het verbruik dan 1/13 zijn wat wel normaal is voor n benziene auto toch?

grt w

post767

4.710 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Citroën ZX of stel zelf een nieuwe vraag.