Vanmiddag heb ik het remsysteem van mijn Sirion 2 uit 2007 geinspecteerd. Dit had ik nog nooit eerder gedaan en vandaag dus voor het eerst.
Bij de inspectie van de remschijven viel me het volgende op bij de eerste schijf:
- het deel van de remschijf dat naar buiten is gericht had een normaal slijtage beeld, slijtage over de hele oppervlakte van het remblokje en een strak opstaand randje langs de buitenrand van de schijf
- het deel van de remschijf dat naar binnen gericht is had een ander beeld, wel een normale slijtage maar niet over de hele oppervlakte van het remblokje. Het remblokje raakt de remschijf aan de buitenrand niet, dit raakpunt ligt ongeveer 1 cm vanaf de buitenrand
- je ziet dit duidelijk op de remschijf en je voelt een overgang op het remblokje
Zonder er verder over na te denken heb ik ook de 2e remschijf geinspecteerd en dat liet exact hetzelfde beeld zien. De remschijven blijken aan de binnenzijdes taps toe te lopen, waardoor de vrij nieuwe blokken daar niet raken.
Ik heb zelf al wel verzonnen dat dit niet normaal is en dat ik nieuwe schijven en blokken ga monteren, maar ik wil vooral ook snappen hoe dit kan ontstaan. Ik heb de auto nu 4 jaar en in die tijd is hij 4x bij in totaal 3 verschillende garages voor een beurt geweest. De laatste keer (1.5 jaar/ 15000 km geleden) zijn bij de APK nieuwe blokken geplaatst.
- Hoe kan het dat deze garages niets hebben gezegd?
- Is dit geen APK afkeurpunt of trek ik verkeerde conclusies?
- Kan het zijn dat de remschijven bij de vorige remblokken zo taps zijn gesleten, waardoor dit met nieuwe blokken heel zichtbaar is geworden?
- Hoe is het dan te verklaren dat beide schijven hetzelfde probleem hebben? Of is dit geen probleem en bestaan er gewoon schijven die aan 1 kant taps toelopen?
- Kan het nog iets met de banden te maken hebben? Deze zijn 2 jaar geleden vervangen.
Helaas heb ik geen foto's gemaakt, maar ik hoop dat ik het een beetje in woorden heb kunnen uitleggen.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Daihatsu Sirion of stel zelf een nieuwe vraag.
Dat dit soort dingen gebeuren is afhankelijk van de monteur en het bedrijf waar je de reparaties/apk laat doen.
Scheef afslijten is vaak de oorzaak van slecht onderhoud of slecht uitgevoerd onderhoud.
De remblokken verkeerd gemonteerd , zuigers niet goed gangbaar , geleidepennen niet goed gangbaar , vervuiling van de remklauwen , dit kan allemaal bijdragen aan jou probleem.
Nieuwe schijven zijn altijd vlak .
Nieuwe schijven en blokken monteren , alles goed schoon maken en alles op gangbaarheid controleren.
Hierbij een foto van een remschijf die recent gewoon goed gekeurd is zonder aantekening of melding naar de klant.