Ik zit met het volgende probleem.
Ik heb van een punto 1.1 uit '94 de koppakking vervangen.
Nadat ik hem had vervangen en de auto starte sloeg deze gelijk aan maar klonk het niet helemaal soepel.
Na verloop van tijd liep de motor mooi en op een gegeven moment ging het inpuitsysteem lampje aan.
Toen zijn we een stukje gaan rijden en ineens sloeg de motor af na ongeveer 5 min rijden.
Wat ik wel heb kunnen constateren dat als motor warm word het lampje aan gaat dus stationair voor een stoplicht zodra ik weer rijd gaat die uit.
Maar goed op dit moment slaat die niet meer aan.
Zelf zat ik te denken aan:
BDP-sensor kapot
Temperatuursensor kapot
ik heb zojuist gekeken maar de bougie´s vonken wel de vonk is niet heel sterk maar er is wel een vonk.
Ook heb ik gekeken of de injector brandstof inspuit en dit deed die ook.
Je zou kunnen zeggen dat de auto toch gewoon moet aanslaan tenzij de ontsteking verkeerd staat doordat een bdp of fase sensor stuk is.
Toen ik de bdp sensor had afgekoppeld vonkte de bougie niet meer.
daarom wilde ik ook weten of je vonk hebt. vonk aanwezig--> ook bdp signaal. die valt dus al af.
Overtuig jezelf ervan dat je een krachtige vonk hebt,anders kun je geen diagnose stellen. En dan inderdaad timing controleren
Lees dit eens helemaal door en er staat ook een tekening v/d merkpunten bij!
https://problemcar.nl/topic/fiat/gebroke...
Het merkteken van de nokkenas heb ik bij mij nooit gevonden maar je moet het merkteken gewoon perfect horizontaal zetten en dan staat het juist.
Je hebt misschien de krukas met het merkteken volledig naar onder gemonteerd maar dit moet dan weer een beetje naar boven staan. Hier zie je wel op het motorblok een merkpunt voor dus geen probleem.
Had hier enkele weken geleden nog een jonge kerel die zijn distributie 2 tandjes had verkeerd gezet van zijn Saxo en dan krijg je wel degelijk een zeer eigenaardig draaiende motor!(lol)
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Fiat Punto of stel zelf een nieuwe vraag.
vonken de bougies wel??
alles goed vast gezet? (distributie op tijd?)
maarten4874build
speed14.295 km