Hoi allemaal,
Bij mijn Fiat 500X (2019, 1.0 Firefly benzine) is het onderhoudslampje gaan branden nadat ik problemen had met de accu.
Na het plaatsen van een nieuwe accu blijft dat lampje echter branden.
Mijn eigen (universele) garage kon het niet resetten, omdat ze geen softwarelicentie hebben om door de SGW-beveiliging van Fiat te komen.
Ik ben toen naar de officiële Fiat-dealer gegaan, maar daar zeiden ze dat ze het niet willen resetten omdat ik het onderhoud niet bij hen heb laten uitvoeren.
Kortom: ik zit met een onderhoudslampje dat blijft branden terwijl de auto verder in orde is.
Weet iemand een garage in Noord-Holland die dit wél kan resetten of ervaring heeft met dit soort SGW-beveiligde Fiat-modellen?
Alvast bedankt voor het meedenken!
Denny
Ik ga dit ook doen. Bedankt!
2 weken
Voor het resetten van het onderhoudssysteem heb je geen tester nodig. Elke Jan Boeren je weet wel moet het kunnen doen met de beschikbare knopjes van de auto. Is zo verplicht opgenomen in de Euro 5 norm. Maar de procedure kan / mag wel goed verstopt zitten....
2 weken
Dank je voor je uitleg. Mijn universele garage heeft inderdaad geprobeerd om het onderhoudssysteem handmatig te resetten, maar zonder resultaat.
Bij deze Fiat 500X (2019, 1.0 Firefly) lijkt de SGW-beveiliging dat te blokkeren. Ze konden dus niet via het menu of met de gebruikelijke knoppen resetten, en zonder officiële toegang lukt het helaas niet.
2 weken
Dank je voor het meedenken, maar dit geldt voor de Fiat 500, niet voor de Fiat 500X.
Bij de 500X (vooral de bouwjaren vanaf 2018/2019) werkt dat menu anders, en zit er een SGW-beveiliging (Secure Gateway) tussen.
Daardoor kun je de onderhoudsreset niet zelf doen via het dashboard, maar alleen met een diagnoseapparaat dat officiële toegang heeft.
Toch bedankt voor het delen!
2 weken
Klopt, wij hebben voor de ducatos van na 2024 ook een verloop stekker die we tussen de SGW zetten.Wij hebben een snapon tester met dat verloop stekker. Ik denk dat het lastig wordt zoek in google naar een specialist of toch de dealer.
Bedankt voor je reactie! Goed om te weten hoe dat werkt met die verloopstekker tussen de SGW. Ik ga even verder zoeken naar een specialist die dit kan doen, voordat ik eventueel naar de dealer ga.
2 weken
Ik denk zelfs dat bedrijven die een Bosch logo hebben het kunnen. Die krijgen meestal wel toegang door dat ze een abbonoment hebben
In mijn woonplaats zit een Bosch-servicebedrijf en zelfs zij konden het onderhoudslampje niet resetten vanwege de SGW-beveiliging. Dat vond ik al opvallend, want zij verwezen mij door naar de officiële Fiat-dealer.
Maar tot mijn verbazing weigerde de Fiat-dealer het vervolgens ook te doen. Ik heb nog nooit meegemaakt dat een dealer weigert een potentiële klant te helpen met zoiets eenvoudigs.
2 weken
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Fiat 500 of stel zelf een nieuwe vraag.
Andere dealer vragen, diagnosespecialst, of goede universeel met de juiste apparatuur en eventuele licentie.
2 weken