auto
close

Word Nu Gratis Lid van Problemcar.nl! 🚗💡

👉 Waarom lid worden?

Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!

Gratis lid worden

Ford Scorpio 1986: Uitlijnen lukt niet

Bouwjaar: 1986, Brandstof: Benzine, Motorcode: NG, Motorinhoud (cc): 2000, Vermogen (kw): 74

Mijn ford Scorpio blijft naar links trekken na uitlijning. Uitlijn rapport bijgevoegd.

Geen speling in de ophanging, ook geen stuurspeling.

Auto trekt naar links, most continu licht rechts bijsturen. Bij snelheden boven de 100 kmu begint het stuur ook te trillen.

Vraag: rechtsachter heeft teveel toespoor. Buiten de marge. Linksachter heeft te weinig toespoor, maar wel binnen de marge. Kan dit ervoor zorgen dat de auto naar links trekt? Achterwielen zijn helaas niet af stellen. Hoe zou ik dit toch kunnen verbeteren?

Vraag: Ik heb de wielbasis gemeten. Links is ongeveer 1cm korter als rechts. Is dit een normale afwijking? Kan dit ook de oorzaak zijn van het naar links trekken? Wat zou je hieraan kunnen doen?

. . .

Geplaatst door

[email protected] +160

al 3 jaar lid

Reacties

Diegene die de auto heeft uitgelijnd had u feiloos kunnen vertellen dat het probleem in de achteras zit.
De achteras stuurt namelijk de auto , als het rechterachterwiel teveel toespoor heeft dus naar links wil , wil de auto dit ook , dus moet je naar rechts tegen blijven sturen.
De auto heeft waarschijnlijk iets meegemaakt waardoor er deze afwijking nu is.
Zou het onderstel eens controleren op maatvoering , kromme as , draagarmen enz.

Wat me opviel was dat aan beide kanten de rubber bus van het subframe er niet helemaal in zit. Misschien dat dat ook effect heeft?

Dat kan maar waar heb je de auto uit laten lijnen ,

Uitlijnen begint met een goede stand van de achterwielen, die zijn bepalend zoals kaleido 1 al zei.
Je kan het toespoor van de voorwielen wel goed zetten maar als de achterwielen niet goed staan blijft de auto als een banaan over de weg gaan.
Ik zou eens naar een goede uitlijner gaan en geen fastfitter.

Hans4040 +1790
badge vip badge

3 weken

Valt wel mee, bij m'n eigen auto bleek bij vervangen van een rubberbus van een langsarm, dat deze af fabriek al 19 jaar verkeerd zat en daardoor ook de sporing achter niet klopte, maar van trekken naar 1 kant absoluut geen sprake...
Moet IMO gezocht worden in de voortrein, draagarmen, subframe, veerpoot verbogen o.i.d.

Beunhaas +1465
badge vip badge

3 weken

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Ford Scorpio of stel zelf een nieuwe vraag.