Mercedes-Benz SLK 200: Raar geluid bij stationair toerental

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1998, Transmissie: Automaat, Motorinhoud (cc): 1998, Vermogen (kw): 100

Hallo, ik heb een Mercedes SLK 200 op het oog om te kopen maar bij stationair draaien hoor ik een raar geluid aan de voorkant van de motor boven de Multi-V riem. precies iets wat los zit. Ik heb ook gezien dat er aan de achterkant van de motor boven de versnellingsbak precies olie aanwezig is waar ik dan eerder zou denken aan koelvloeistof. Zou het kunnen dat dit de koppacking is? De auto heeft 134.000km en is prima onderhouden. Kan iemand mij hierbij verder helpen? Elektrisch of hybride is natuurlijk fout het is benzine. Alvast bedankt voor reacties.

Geplaatst door

Marc 4

995 km

al 18 jaar lid

Reacties

Er zit een soort schokbrekertje boven de poelie van de multiriem.
Als je daaraan voelt bij draaiende motor voel je die wel trillen/rammelen.
Vervangen is de oplossing.
Hans4040 123.030 km Reageer
Het zou goed zijn als het niet meer dan dat is want ik hoor niet graag van die rare geluiden. De kosten zouden hiervoor ook nog wel meevallen. Ik heb de auto niet thuis staan maar ga het zeker controleren. Alvast bedankt.
Marc 4 Topicstarter 995 km Reageer
Ik ben advies gaan halen bij een Mercedes garage en zij raden mij de aankoop af. Het vreemde geluid bij stationair toerenral kon van de distriebutieketting komen die ingelopen zou zijn door gebrek aan te weinige smeerbeurten, er zou te lang met dezelfde olie gereden zijn. Een kleine lekkage van koelvloeistof wijst op komende problemen met de koppakdichting (joint de culasse) dus alles samen ga ik al redelijk in de onkosten komen.
Marc 4 Topicstarter 995 km Reageer
Ik heb uiteindelijk de auto niet gekocht. Het probleem zou een te slappe distriebutieketting kunnen zijn.
Marc 4 Topicstarter 995 km Reageer

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Mercedes-Benz SLK-klasse of stel zelf een nieuwe vraag.