Als ik met te lage toeren overschakel van 1 naar 2 of van 2 naar 3 gaat de auto stotend rijden,alleen als ik vrij veel gas geeft doet hij het niet. Kan dit aan de motorrubbers liggen ? dat ze te
soepel zijn en zo ja hoe controleer ik dat dan.
motorsteunen heb ik vervangen,geschok is wel minder,ik zal bij daglicht het gasdempertje vervangen,bonanzaeffect wat is dat?
Was de duitse benaming voor dit verschijnsel,net of je op een bokkig paard zat..ietwat overdreven maar leuk gevonden.De oorzaak is eigenlijk dat alles wat [te]elastisch is opgehangen om de auto zo trillingsvrij en stil mogelijk te maken en later kunstgrepen zijn toegepast om het bokken minder te maken en wanneer er een relatief groot aantal km's op komen heb je overal wat speling op en dat alles bij elkaar....dan heb je dit...Hoop dat t wat duidelijker is zo
hoi, ik had hetzelfde, en heb even gespiekt bij de adviezen hier, ik heb de zwarte plastic stelschroef waar de gaskabel doorheen loopt opgesteld, zodat er geen speling meer op de gaskabel zit, net zover dat ie net niet meer toeren draiirt, scheelt erg veel bij mij.
Ik zag vanavond een nieuwe reactie op mijn vraag uit 2003.
Ik heb ondertussen heel wat geleerd over het bonanzaeffect.
Ik ben aan mijn tweede gasdemper toe,hij stoot minder maar doet het nog wel. Schijnbaar zijn er twee soorten dempers een zware en een lichte.
De zware demper gaf het meeste verbetering,maar schijnbaar leveren deze brandstofpompen bij plm. 300000 km. ook deze mankementen.
Ik heb de hoop opgegeven dat ik dit probleem eruit krijg. Een andere brandstofpomp lijkt mij erg kostbaar.
Is de kwaliteit van een brandstofpomp trouwens eenvoudig te testen?
De auto is trouwens nu voor de 4e keer apk. gekeurd en nog in perfecte staat,dus voorlopig doe ik hem ondanks het schokken niet weg. Traag maar lekker.
De laatste 1500 km rijd ik op aldi olie,rijd perfect en geen vermogens verlies.
In ieder geval bedankt voor de reacties,groeten
hoe controleer ik die?
richie
hardy-schijf is de rubberkoppeling tussen twee assen. bij mercedes zit er een vlak achter de versn.bak en een vlak voor het diffentieel. Die aan bakzijde geeft de meeste problemen, schokkend opterkken, niet rustig op de koppeling aan kunnen grijpen enz.
controleren door auto op de brug versnelling 1 of 2 ingeschakeld deze tussenas te bewegen in draairichtingen. en dan kijken of er speling op de schijf zit.
vr.gr.
Hoi Zwaantius,
Een vriend van mij heeft een brug,ik zal kijken naar de hardyschijf bij de bak. Wat je zegt over het aangrijpen van de koppeling komt me bekend voor. Soms denk ik dat de plaat vesleten is (maar dat is hij niet) hij grijpt nogal wreed met optrekken.
Resultaat hoor je duurt wel even voor ik bij hem terecht kan.
bedankt richie
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Mercedes-Benz 200 of stel zelf een nieuwe vraag.
controleer eens je gasdemper .als je de gaskabel bediend aan de motor zit er een dempertje op deze gaan wel eens stuk.gashendel moet langzaam terug komen.
veel succes.
izzibuild
speed7.025 km