Opel Astra: Afslaan bij koude motor + enorm toegenomen benzineverbruik

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1999, Brandstof: Benzine, Motorcode: 1.8

mijn Astra 1.8 uit '99 was vorige week ineens niet vooruit te branden. Ik moest het gaspedaal flink intrappen.
Dat was eenmalig, de dag daarna liep hij weer "normaal", echter met koude motor slaat bij het intrappen van de koppeling (en het loslaten van het gaspedaal) de motor af. Daarna slaat hij wel weer aan. Als hij niet afslaat, zakt het toerental wel tegen het afslaan aan, maar loopt daarna weer normaal stationair. Ook verbruikt hij nu liters meer brandstof. Ik heb nu ruim 450 km gereden en nu is de tank al weer leeg.

Mijn maat dacht dat het wellicht de lambdasonde zou kunnen zijn.

Herkent iemand dit euvel?

Groeten en vast bedankt.
Andre

Geplaatst door

dupl-u-25777-5dd149958a5e2+Gobbeltje

125 km

al 21 jaar lid

Reacties

Gaat er een storingslampje branden o.i.d ? zo ja..eerst laten uitlezen dan..Hij zal waarschijnlijk een teveel aan brandstof krijgen.

Lambdasonde lijkt mij nu even uitgesloten..En werkt bij een koude start ook niet.

Gr Stefan

stefan84

86.660 km

dankje Stefan, toen hij afsloeg ging het motormanagementlampje branden. toen ik hem opnieuw gestart had, was hij weer uit, maar hij zal wellicht iets opgeslagen hebben.

gr. Andre

benzine druk regelaar misschien kapot
mvg willem2

kleijn

28.030 km

controleer de slangen die direct op de benzine pomp zitten (in de tank).

deze willen wel verdrogen.

Willem

Willem12089

38.570 km

Net nog even gereden, ik gebruik hem niet dagelijks, bij het intrappen van de koppeling slaat hij af, managementlampje gaat niet branden, en de brandstofmeter zakt naar nul, terwijl er nog een kwart in zit. Direct daarna starten gaat wel in een keer, maar niet helemaal van harte.

Morgen laat ik m uitlezen, hoop dat ze wat kunnen vinden en dat t meevalt.

Gr. André.

kan aan de luchtmassameter liggen.

gr paul

manneke1

345 km

probleem leek te liggen aan een vervuild gasklephuis. Gereinigd, olie bijgevuld (was aan de lage kant), en loopt nu weer prima. Geen storingen gevonden met uitlezen.

Kan wat mij betreft een slotje op dit topic. Iedereen bedankt voor de suggesties.

Gr. Andre

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Astra of stel zelf een nieuwe vraag.