Opel Movano: Daveren

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2001

movano 2800td 2001

als je rijdt vanaf 20 km/h begint de camionette te daveren . duw je de koppeling in , dan stopt het onmiddellijk . de wielen zijn reeds gebalanceerd . Vermoedelijk een probleem aan de aandrijving ? Het stuur trilt niet ! het is dus enkel bij belasting

wie heeft dit bij movano al gehad ?

Geplaatst door

opc8275

15.575 km

al 23 jaar lid

Reacties

Aandrijfassen controleren, met name de linker. Deze zit met een kruisstukje van drie lagertjes in de bak geschoven.
Als dit kapot is gaat de wagen doen wat je beschrijft.

Groeten
Richard

Richard9663

445 km

waarom de linker ? Aaan de rechter kopmt er een beetje vet uit de verbinding ( 2 delen )
hoe kan je dit controleren als de cardan er nog inzit ?

opc8275

15.575 km

Het kruisstukje waar Richard het over heeft slijt in op het 'hol differentieel tandwiel'in de versnellingsbak. Wil je dit controleren dan moet je linker as uitbouwen en voelen of er ook slijtranden zijn waarover de rollen van het kruisstukje lopen.

Dit 'hol differentieel tandwiel' kun je vervangen zonder de bak uit te bouwen. Hij wordt op z'n plaats gehouden door een Seegerring.

Henk Nobach

12.565 km

wat is een seegerring ?
Zit dit enkel bij de linker cardan ? of ook bij de rechtse ?

is dit een veel voorkomend probleem ?

opc8275

15.575 km

een seegerring is een borgring.
vr,gr.

SWONNIE

2.970 km

Het zit alleen bij de linkerkant, de rechterkant zit met spiebanen in het diff.

Richard

Richard9663

445 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Movano of stel zelf een nieuwe vraag.