Onze Opel Corsa maakt een licht rammelend geluid bij de ketting. Moet er nou een (hydraulische?) spanrol vervangen worden?
Is dat een dure reparatie (onderdeel / tijd)? Kun je problemen verwachten als je het niet doet?
De KM-stand is 150.000.
Buitendienstoplossing: 1818
Onderwerp: Familie-0-motoren (MJ 98-2003) - Ratelende distributiekettting tijdens stationairloop
Modellen: Motoren: Optie:
Agila 2000...2003,Corsa-B 1997...2003,Corsa-C 2001...2003 Z10XE| Z12XE,X10XE| X12XE,Z10XE| Z12XE
Klacht: Bij auto's met een hoger kilometrage (40-50.000 km) klinkt tijdens de stationairloop soms een geratel wanneer de motor op bedrijfstemperatuur is. Bovendien is bij het afzetten van de warme motor een duidelijk geklapper vanuit de distributiekant van de motor hoorbaar.
Oorzaak: De uitslag van de kettingspanner is niet meer voldoende om de uitrekking van de ketting op te vangen, waardoor tijdens de stationairloop een geratel klinkt.
Productie: Vanaf MJ 04 wordt tijdens de productie een kettingspanner met een grotere slag gemonteerd.
Oplossing:
Ingeval van een klacht kan een verbeterde kettingspanner worden aangebracht: cat.-/ onderdeelnr. 56 36 457 / 55352909.
Functiegroep: J - Motor
Klachtengroep: 14 - Geluiden of trillingen
Foutcode
Op een opgerekte ketting alleen een spanner met een grotere slag monteren lijkt mij het paard achter de wagen spannen.
Ik zou de ketting ook laten vervangen,of hij breekt een keer.
En die buitendienst oplossingen zijn vaak van die lapmiddelen.
In principe is het van de zotte dat je na 40 a 50.000km met zulke kosten geconfronteerd word.
En dan krijg je ook nog eens een halfbakken oplossing.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Corsa of stel zelf een nieuwe vraag.
Alles vervangen, zeker de ketting. Alleen de spanner vervangen heeft geen zin. Weggegooid geld dan.
moderatorbuild
speed32.365 km