Bij het wegrijden op schakeling 1 moet ik top gas geven wil ik vooruit komen. Als ik daarna weer ga schakelen, trekt de auto terug. Ik heb de glasklephuis gereinigd, maar het probleem is er nog steeds.
Ik lees op internet dat de EGR klep gereinigd of vervangen, maar deze bezit mijn auto niet. Ik heb dus geen idee waar het aan ligt.
bij voorbaat dank.
Remmen zitten waarschijnlijk vast.
Vandaar het terugtrekken bij het gas los laten . We gaan er wel van uit dat de wagen zijn normale onderhoud krijgt.
Als een auto op een helling kan blijven staan zonder te gaan rollen is er duidelijk iets aan de hand waar de motor geen schuld aan heeft.
Kijk daar dan eerst naar. Lopen er remmen warm m.a.w.
Vr. Groet.
@Punt & Hendrik4290, De doorlaat van de luchtmeter is helemaal schoon. Aan de remmen ligt het waarschijnlijk ook niet, want het probleem doet zich pas voorkomen als ik 120 km/uur of sneller rijdt.
Volgens een automonteur ligt het aan een of andere (board)computer, maar ik heb geen idee welke computer hij bedoeld.
De koppeling schakelaar is om de cruisecontrol uit te schakelen bij intrappen van de koppeling.
Hetgeen meteen verwijst naar het andere topic: https://problemcar.nl/topic/opel/cruise-...
Koppelingspedaal sensor, dynamo, koppelingcilinder en lambasonde is vervangen, cruise control werkt weer. Het enige probleem dat blijft is dat als ik de auto start, de snelheidmeter omhoog gaat. ( auto geeft vanzelf gas )
Ook tijdens het rijden voel ik de auto nog steeds 'terug trekken'
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Zafira of stel zelf een nieuwe vraag.
Heb je de doorlaat van de luchtmeter al uit laten lezen??
Deze moet een bepaalde waarde aangeven in M3 per uur of liter per seconde.
Als deze aanwijzing onder het gemiddelde ligt de meter inwendig reinigen of vervangen.
Gebruik daarvoor alcohol of wasbenzine. Andere middelen laten vaak een waas achter, wat de meting
beinvloedt.
Succes.
Puntbuild
speed28.930 km