Opel Astra: snelheidsmeter

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1996, Brandstof: Benzine, Motorcode: 1.4

hallo,
ik reed vandaag op de snelweg ong.120 km toen de snelheidsmeter even doordraaiden tot 200 ,ik liet het gas os en meter bleef weer gewoon 120 aangeven,.
ben net weer even snelweg opgegaan zonder problemen.
wat kan dit geweest zijn ????

Geplaatst door

kelwes

895 km

al 18 jaar lid

Reacties

ik denk een electriche spanning of iets degelijks waar door dit onstaan is.
als je geen laast meer heb niks aan doen .
als je er wel last van houd kun en je de maassa verbindingen het beste eerst controleren.

groetjes jan.

jan T

60.080 km

De astra van '96 is uitgevoerd met een mechanische tellerkabel.

deze zal wel op knappen staan, of is blijven haken en daarna weer afgewikkeld.

je kunt deze beter wisselen voor hij breekt, als hij bij de telleraandrijving op de bak breekt is het vaak een gepiel weer de restjes kabel uit de telleraandrijving te pulken.

Willem

Willem12089

38.570 km

bedankt voor jullie snelle antwoorden
is dit makkelijk zelf te doen en wat kost ong.zo kabel?

gr.gert

kelwesTopicstarter

895 km

kabel kort een paar 10tjes nieuw

tellerunti los halen.

en onder de hoofdremcilinder los halen.

dan kan je hem richting motorruimte eruit trekken.

Willem

Willem12089

38.570 km

heb net ondek dat waar de kabel op de bak zit er net boven een schroef/bout hoort te zitten die de kabel op de bak houd,maar deze ontbreekt kan dit ook de oorzaak zijn.
mvg gert

kelwesTopicstarter

895 km

en hoe ziet de kabel er zelf uit ?

Gr Stefan

stefan84

86.660 km

heb de kabel er nog niet uitgehaald,wil even proberen om er een nieuwe bout in te zetten en kijken of dit verbetering geeft,was vandaag op de snelweg weer feest tijdens snelheid van 100-110 ging de teller weer raar doen,gas los en snelheid terug en weer goed.

kelwesTopicstarter

895 km

heb naar de kabel gekeken maar zie geen gekke dingen,heb ook het boutje terug geplaatst en ben wezen rijden maar hij sloeg weer op hol,wat mij opvalt is dat de motor ook veel toeren gaat draaien als de meter doorslaat,en dat kan volgens mij niets te maken hebben met de km kabel of wel?
weet even niet meer wat ik moet doen. rustig rijden tot 80-90 gaat goed ,boven de 100 gaat het fout???//

kelwesTopicstarter

895 km

Klinkt dan volgens mij niet goed,als de km teller ver doorschiet en de motor meer toeren gaat maken bij dezelfde snelheid..hoor je,als dit gebeurt,geen andere vreemde geluiden of iets dergelijks..

Meer toeren bij dezelfde snelheid kan een slippende koppeling zijn,maar waarschijnlijk niet in dit geval,want kan even geen verband zien tussen een slippende koppeling en een km teller die tegelijkertijd op hol slaat..

stefan84

86.660 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Astra of stel zelf een nieuwe vraag.