Opel Corsa: z12xe loopt op 3 cil

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2001

Hallo allemaal,

Ik heb een z12xe die op 3 cil loopt,cil 4 doet niet mee.Lektest geeft 5% lek aan,compressie test geen uitslag op meter.Kop gede/monteerd conclusie kleppen kleven.Alles weer dicht,nog dezelfde klacht.lek/compressietest weer hetzelfde.Olie druk gemeten is 4 bar maar moet 1,5 bar zijn.Overdruk plunjer gede/monteerd klacht is nog steeds hetzelfde.
Druk ik de klepstoters leeg en bouw alles weer dicht loopt de motor ongeveer 5 min goed,daarna komt klacht langzaam weer terug.

WIE O WIE weet wat er met deze motor is,ik word langzaam gek.
ben nu 3 dagen verder en nog niets opgeschoten.

GAARNE HULP, alvast bedankt marcel

Geplaatst door

marcel6976

80 km

al 21 jaar lid

Reacties

Hallo Marcel ik denk dat er een oleikanaaltje verstopt zit,4 bar is wel erg hoog.Kijk eens of je boven bij de kleppen wel olie krijgt als de motor loopt.

dirk2281

2.575 km

motor heeft geen riem, maar een ketting....

heb je de oliedruk warm of koud gemeten? en is dit probleem na een beurt gekomen?

Opeltje

41.975 km

Olie al eens vervangen door 5w30 olie en een nieuw origineel oliefilter misschien zit het daar in proberen waard heb het zelfde mee gemaakt met mazda 626.Of is er ergens een vacuum lek b.v.rembekrachtiger.Succes j.m.

Autocenter v.d.Wiel

205 km

Kromme klepstelen ?
Distributieriem gebroken geweest?

mvg,
Hans.

Hans4040

123.030 km

Waarom wissel je de klepstoters niet even met een andere cilinder, kun je zien of het probleem mee verhuist.

TesT

2.970 km

Heeft deze opel ook niet een klepje ergens in de kop?.
welke cil deze keer?
Stoter?

UNIVERSEEL11698

13.350 km

heb het probleem opgelost,het waren de de nokvolgers die de kleppen bedienen. Is een raar verhaal maar gelukkig loopt de motor weer goed.
dank jullie wel voor jullie reacties

marcel6976Topicstarter

80 km

Het verhaal dat ik lees klinkt alsof ik het zelf ben heb precies hetzelfde gedaan en ik heb het zelfde probleem wat heb je precies gedaan om het opgelost te krijgen alleen de nokvolgers vervangen en waar heb je die gekocht bij opel zijn ze niet los leverbaar?

WILCO12025

1.070 km

Sorry dat ik zolang niets van me heb laten horen Wilko.Jou mail adres werkte niet.
Ik heb inderdaad allen de nokvolgers verv.Je kan ze los bestellen maar dan moet je wel zeker weten welke cil fout is.
succes

marcel6976Topicstarter

80 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Corsa of stel zelf een nieuwe vraag.