airco wil maar niet aanslaan en de volgende dingen zijn gedaan;
* systeem is gevuld
* spoel van de pomp is vervangen
* druksensor (die vlakbij het koelvloeistof reservoir zit) is vervangen
* kachelweerstand is in orde en een keer gewisseld met nieuwe
De kachelweerstand die dus voor de radiateur zit heb ik een paar jaar geleden vervangen en toen was het euvel opgelost, maar nu kan ik deze weerstand nog doormeten. Zelfs als ik de deksel eraf haal en dan de stekkers aansluit , de motor start en dan handmatig het relais contact laat maken gaat de koelventilator draaien, maar nog steeds slaat de aircopomp niet aan.
Het airco lampje gaat branden als ik deze aanzet en de interieur ventilator werkt goed.
Als ik de grijze stekker in de motorruimte zekeringkast losmaak en de stekker bij de airco pomp kan ik tussen die stekkers 2 draden doormeten, als ik de stekker bij de pomp dan weer aansluit kan ik de spoel ook doormeten vanuit de grijze stekker (dus in dat gedeelte geen kabelbreuk).
De thermostaat is bij dit motorblok NIET electronisch aangestuurd en er zit ook alleen maar de temperatuur sensor in het thermostaathuis die ik zelf met een ELM dotII adapter kan uitlezen (deze geeft het op de graad precies aan en de laatste tijd is de temperatuur niet boven de 90º C uitgekomen).
De accu is ook al een paar minuten ontkoppeld geweest.
Naar mijn idee wordt de airco uit veiligheid geblokkeerd, maar ik weet niet meer waar ik moet/kan zoeken.
Oke en als je uitleest met dealer apparatuur wat komt daar uit ?
Als er een relais in het airco systeem zit wat zijn daar dan de signalen ?
Dealer uitlezen is nog niet gebeurd.
Met mijn ELM dotII adapter krijg ik geen foutmelding gevonden.
Het enige relais dat ik kan vinden of waarvan ik weet dat die er iets mee te maken heeft is bij de kachel weerstand.
Het lijkt erop dat die geen signaal ontvangt en ook niet naar de pomp stuurt (zelfs niet als ik die dus handmatig inschakel).
2 weken
Zou em idd ook even origineel uitlezen(hele auto) Kun je ook in de meetwaarden zijn of de airco wordt vrijgegeven en zo niet, waarom niet. Deze compressor heeft een magneetspoel en een regelstift. deze laatste kan ook defect zijn, ik weet niet geheel zeker of dan de magneetspoel nog wel inslaat. Is dit plotseling onstaan? geen update of reparatie uitgevoerd. zou ook een coderingsfout ergens kunnen zijn namelijk.
Is plotseling ontstaan.
Ik zal hm binnenkort origineel laten uitlezen en als ik dan meer weet laat ik het hier in een reactie weten.
Kan even duren aangezien mijn dochter de auto vaak mee heeft, maar ik kom er op terug.
1 week
Zou je me meer uitleg willen geven over de regelstift waar je het over had.
Of een tekening waar ik die kan vinden of hoe die er uit ziet.
En de storing is plotseling ontstaan.
Geen update of reparatie.
1 week
Vandaag de auto laten uitlezen bij een Peugeot specialist (nog niet bij dealer), maar helaas niks kunnen vinden.
Ook nog 2 andere koelventilators en regelweerstanden met de auto getest.
De koelventilators gaan alleen aan als ik handmatig de relais contact laat maken (1e en 2e stand) , maar helaas zelfs als ik de koelventilator ruim een minuut laat draaien komt er geen reactie bij de aircopomp / aircospoel.
Het lijkt er volgens mij op dat er een software fout is ingeslopen of een computerstoring, maar ik heb nog geen idee waar ik zoeken moet.
Graag zou ik de draden naar de regelweerstand willen doormeten, maar zou niet weten waar die uitkomen.
1 week
1 week
moest video zijn, maar niet gelukt
1 week
Regelstift bepaald de capaciteit van de compressor maar eerst zal de compressor iets moeten gaan doen , magneetkoppeling moet inkomen om de compressor te laten werken.
Heb je de bedrading en zekeringen al gecontroleerd.
Bedoel je het regelventiel ?
Die aan de andere kant van de pomp zit.
Alle zekeringen zijn goed.
Bedrading van zekeringkast naar pomp is oke, maar naar regelweerstand weet ik niet helemaal te vinden.
1 week
Kun zo ook niks aan zien , zit inwendig in de pomp , aan de buitenkant enkel bedrading , masr zoals gezegd eerst moet je een magneetkoppeling hebben die inkomt.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Peugeot 308 of stel zelf een nieuwe vraag.
De EGR klep is trouwens zo'n 9 maanden geleden softwarematig uitgeschakeld, maar de airco doet het sinds een maand niet meer.
Het lijkt mij niet dat dit er iets mee te maken heeft, maar voor de zekerheid vermeld ik het.
2 weken