Hallo,
We zijn op onze zoektocht naar een station op LPG G3 tegen een Laguna Grand Tour 1.6 16V Expression uit juni 2002 aangelopen met 119.000 km op de teller. Vraagprijs 12.975 Euro.
Voormalige lease auto, te koop bij groot autobedrijf in Hoevelaken met alleen voormalige lease auto's in de aanbieding, aangesloten bij Bovag en Dekra.
Zeer mooie auto maar ik twijfel door de slechte dingen die ik over deze auto lees en hoor.
Ik ben zelf leek op auto gebied.
Daarom een aantal vragen aan ervarings deskundigen of professionals op dit forum.
Ik rijdt overigens nu nog in een Passat 1.9 Tdi Comfortline van 1997.
Deze kan ik hier inruilen voor 5000 Euro.
Ik rijdt ca 30.000 km per jaar privé.
Mijn vragen zijn.
- Is deze Laguna uit juni 2002 nou een Laguna II met de nodige verbeteringen?
- Hoe kom ik te weten wat er aan deze auto allemaal al gedaan cq vervangen is? Staan in het onderhoudsboekje dat bij deze auto zit ook alle reparaties vermeld?
- Ik wil een proefrit gaan maken. Waar moet ik dan specifiek op letten.
Kortom, aanrader of afrader?
Tips buiten mijn vragen om zijn natuurlijk ook van harte welkom.
Alvast bedankt.
Frits
Hallo Frits. Ik heb zelf een Laguna 120 pk dci uit 2001. Hetgeen bij de eerste Laguna's nogal sneuvelde was het dashboard (klokkenwinkel) en fuseearmen. Dus laat de auto keuren en naar de fusees laten kijken. Verder moet bij deze auto de distributieriem om de 120000 km of 5 jaar vervangen worden (eventueel met waterpomp). Ik zou even nagaan of dat gebeurd is. Zo niet dan lijkt het mij verstandig dat de garage dit nog gaat doen voor jou, anders heb je direct al weer kosten. Ik denk dat juni 2002 wel een verantwoorde koop is (hier begonnen de verbeteringen). Het is best een aanrader. Alle auto's hebben tegenwoordig problemen met fusee's en electronica. Bij een proefrit let je op de wegligging in de bochten (hier kun je voelen of de fuseearmen speling hebben). Ook kun je letten bij het remmen of het stuur trilt, anders zijn de remschijven krom. Hoe loopt de auto stationair e.d. Wat er aan vervangen is kun je navragen bij de garage waar de auto in het onderhoud is geweest. Deze garage staat in het onderhoudsboekje. Zo niet dan kun je navraag doen bij de leasemaatschappij waar de auto vandaan komt.
Succes met je beslissing
Die Nissan motor blijft in ieder geval wel lopen -:))
De nissan de appel en de renault met peren :-)
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Laguna of stel zelf een nieuwe vraag.
Nee de laguna diesel is zeker niet beter. Van een aantal dealers dit ook inmiddels te horen gekregen. Zie ook topics hier in het forum, regelmatig laguna dci problemen.
Vindt je de 1.6 16v met +/- 100pk niet te weinig ? Het is een behoorlijke stationwagen, zeker op gas heeft die motor het dan redelijk zwaar. Persoonlijk zou ik dit nooit doen, minstens een 1.8 16v of zwaarder. Voor een hatchback nog te overwegen, maar voor een station...
pieterp9094build
speed11.560 km