Zowel Haynes als Renault zelft meldt dat de inhoud van het oliefilter ca. 0.5 liter is (inhoud carter zonder olie filter 4.1 liter, met filter 4.6 liter), maar als ik de plastic kap bovenop het blok verwijder, zie ik, staand voor de auto, linksboven de peilstokopening een zeer klein oliefilter, waarop in het Frans, "filtre a huile" staat. Dit zou dan het oliefilter moeten zijn, maar de inhoud is echt veel kleiner dan 0.5 liter. Het gele ding is misschien 7 cm rond en 5 cm hoog.
Is het toch zo dat het echte oliefilter ergens onder het blok verstopt is (maar wat is dit dan?) of heeft Haynes het mis?
Haynes is een technisch vraagbaken uitgever,in het engels.
Olie filters zijn over het algemeen bij renault blauw,ik heb ze nog niet in een andere kleur gezien .
Filter zit aan de voorzijde van de motor vast op de oliekoeler,de afmetingen die je beschrijft kloppen ongeveer wel hoor.
Lijkt me dat er in de haynes manual toch ook wel staat waar je filter zit ???
Nou, het volgende is gebleken:
Het filter was inderdaad blauw (ik ben een beetje kleurendoof), en zit inderdaad op de voorzijde van het blok, waar ik er goed bij kan.
De opgegeven (door Haynes en Renault zelf) inhoud van 0.5 liter klopt van geen kant, er gaat misschien 0.2 liter in.
En Haynes vermeldt van de 1.9 dTi motor niet waar het filter zit.
Bedankt voor de reacties.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Laguna of stel zelf een nieuwe vraag.
olie filter is nooit geel. moet blau zijn of zwart. moet aan de voor kant van het blok zitten.meest al wel. en wie is haynes?? gr jaap
jaap4744
speed9.585 km