Beste Forum Leden, Renault rijders en een ieder die dit lees.
Mijn Twingo uit 1993 is onlangs APK gekeurd. Een van de "afkeurpunten" was dat de remwerking achter een verschil had. Op het keurrapport staat "I37 1 x remverschil op 1 as te groot/voertuig overberemd 5.2.38".
Resultaat remmentestbank:
- Remkracht links achter: 150
- Remkracht rechts achter: 1490
- Handrem remkracht links: 490
- Handrem remkracht rechts: 1570
Enige tijd hoorde ik al iets van achteren komen tijdens het remmen. Dus had het vermoeden dat me remschoenen zijn versleten. Echter zei de monteur dat het ook de remcilinders konden zijn.
Nu ben ik op zich handig, heb vorig jaar me remschijven voor vervangen, en de remcilinders vrij gemaakt (met uitleg van me buurman, 40 jaar ervaring...).
Mijn vraag, is het makkelijk/goed te doen om de remcilinders te controleren, en indien nodig weer vrij/soepel te maken?
Waar moet ik o.a. op letten? Wat moet ik er precies voor doen?
Hoop snel iets te horen van jullie, ben erg benieuwd. Dit wagentje is misschien 19 jaar oud, maar heeft net 89.000 op de teller, en start na 19 jaar nog steeds zonder enig probleem :) En je wilt niet weten wat ik al verhuisd/vervoerd/bezorgd heb ermee.
Gegroet
Benjamin
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Twingo of stel zelf een nieuwe vraag.
Zou wel beide kanten bekijken .
Wiel eraf.
Trommel eraf , zit met boutje vast.
Dan zie je de remvoerring en cilinder zitten .
Let even goed op het lepeltje wat op het karteltje drukt voor het zelfstellende mechanisme.
Als deze er niet op zit , of niet goed stelt de rem zich niet op , ook al stel je hem met de hand op , loopt hij toch terug , moet er dus echt op zitten.
Als de remcilinder lek is , ook de voerring vervangen aan beide kanten.
Remcilinder eerst halen en dan pas de oude los halen , scheelt ontluchten , en eventueel defect raken van de hoofdremcilinder, zou bij het intrappen niet tot de bodem trappen , olie komt er vanzelf.