Op de contactpunten moet ook spanning komen als de auto op contact staat , als daar geen spanning komt , ontstaat er ook geen vonk .
Condensator ook mee vervangen ?
Nog een ontsteking met puntjes of al electronisch ?
Krijg je spanning op je ontsteking ?
Zekering niet defect ?
Haal de verdelerkap er eens af en draai de krukas totdat de contactpunten in de ontsteking geopend zijn. Meet met een multimeter op weerstand stand de beide contactpunten bij een geopende contactpunten moet de meter oneindig aangeven als de meter 0 dus sluiting aangeeft dan zit het probleem in de ontsteking zelf. Het zal toch niet zo zijn dat je met het monteren van de contactpunten het isolerende busje die of aan de schroef vastzit of apart wordt meegeleverd bent vergeten want dan vonkt de bobine ook niet.
De door GENERAALx geschetste situatie komt precies zo voor als de twee aansluitdraden op de bobine zijn verwisseld bij het aansluiten van een nieuwe bobine: alle onderdelen zijn in orde, alles lijkt ook in orde, maar de ontsteking werkt niet. Wellicht ook dat nog even controleren?
Op de bobine zitten twee aansluitingen een die van het contactslot komt (15) en een die naar de contactpunten gaat.
Als je op de aansluiting (15) spanning meet (12v) en de kabel los maakt richting contactpunten zal je daar op de bobine ook een iets lagere spanning moeten meten dit is namelijk de uitgang van de secundaire spoel in de bobine
Is dit niet zo is toch de nieuwe bobine defect.
Heb je daar nu wel spanning gemeten en het kabeltje richting contactpunten is hopelijk nergens onderbroken moet je de storing toch bij de contactpunten zoeken.
Ook de oplossing van Ronny503 controleren vooral het isolerend busje is belangrijk.
Contactpunten openen en sluiten wel op de juiste manier , afstellen op de nok van de as en dan op 0.4mm.
Het moet toch iets simpels zijn want zo complex is de ontsteking niet. Als de nokken in de ontsteking nog in goede staat zijn en er verder geen sluiting is dan zou de bobine in ieder geval een vonk moeten geven. Als de Fuego voorzien is van een toerenteller kan daar ook nog een sluiting in zitten maar bijster vaak komt dat niet voor.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Fuego of stel zelf een nieuwe vraag.
beste renalt liefhebber
ik heb een renault fuego gas uit 1981 en heb een probleem
ik heb mij auto op 3 cilinder weg gezet vervolgens de volgende dag proberen te starten maar dat doet hij niet meer
- hij vonkt niet dus hebben we de bougies vervangen die slecht waren
- vervolgens hebben we de bogies kabel door gemeten waar een waarde uit kwam van 400 ohm dus ook die hebben we vervangen
- daarna hebben we met de nieuwe kabel van af de bobine naar het blok gevecht om te kijken of hij wel spanning af gaf dit was niet het geval en er was duidelijk een water geluid in de bobine te horen dus ook die maar vervangen en over de bobine was 11 volt verschil gemeten op de nieuwe is dit het zelfde
- en omdat we niet meer wisten wat het kon zijn hebben we ook nog maar de verdelerkap + rotor vervangen
tot op het heden nog steeds geen vonk als ik de bougie op het blok leg en we weten allemaal geen vonk in een benzine motor is geen lopende motor
weet iemand hier raad mee??
GENERAALxTopicstarter
speed205 km