Seat Alhambra: rem probleem

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2005, Brandstof: Diesel, Motorcode: 1.9 TDI 130pk

Hallo,

Sinds de winterperiode heb ik een probleem met de remmen. Vaak (niet altijd) moet ik 's morgens de rem een aantal keren flink in trappen om de rem werkend te krijgen (hij remt wel maar het is net of de rembekrachtiging niet werkt). Meestal heb je dan de hele dag geen problemen meer.
Heel af en toe heb ik het overdag ook als de auto langere tijd heeft stil gestaan, bv als ik van m'n werk weer naar huis wil.

Iemand enig idee?

groeten Frederik

Geplaatst door

Frederikensjoukje

675 km

al 20 jaar lid

Reacties

Mogelijk water in de bekrachtiger, wat 's nacht bevriest. Laat de dealer er even naar kijken, voor dat er ongelukken gebeuren.
oldford 117.985 km Reageer
Er zit vanaf de vacuümpomp naar de bekrachtiger een hard kunststof slang. Deze scheurt vaak en kan ook door koude weer nu meer lekken daardoor. Meestal net boven het punt waar hij over de nippel geschoven zit.
Als de slang kapot zou zijn, zou het pedaal over het algemeen altijd hard moeten aanvoelen, maar dat is nu niet het geval..
Heb het met vorige TDI ook zo meegemaakt. Slap pedaal bij starten. Als motor even loopt en voldoende vacuüm heeft gezogen met de pomp wordt hij hard en heb je normale bekrachtiging.

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Seat Alhambra of stel zelf een nieuwe vraag.