Volkswagen Golf 2004: golf 1.6 fsi 2004 versnellingsbak einddeksel gat
- 9 maanden geleden gevraagd
- 8 reacties
laatst opgemerkt dat er onder het rijden een grote hoeveelheid olie langs de auto liep. de 6de versnelling vloog er ook uit(als gevolg van de olie die weg vloeide) dus ben ik rustig naar huis gereden in de 5de versnelling.
Later bleek dat er een rond gat is ontstaan waarschijnlijk doordat de moer die erachter zit los is gegaan.
de auto had sinds kort andere gebruikte banden gemonteerd die helaas de hele auto deed trillen boven de 80km/uur. we denken dat hier door de moer is losgetrild.
er komen geen geluiden uit de versnellings bak of tijdens het schakelen.
zou graag de moer weer vastdraaien en het deksel vervangen voor een goed (nieuw van de dealer) exemplaar.
weet iemand met hoeveel newtonmeter het deksel mag worden vastgedraaid? en of ik daar torx t30 voor nodig heb.
en met hoeveel newtonmeter de moer die tevoorschijnkwam uit het gat mag worden vastgedraaid.
verder nog tips? bedankt alvast
Geplaatst door golf 1.6 fsi 2004 6-bak , lid sinds 9 maanden geleden
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Golf of stel zelf een nieuwe vraag.
Heb je de perfecte onderdelen nodig voor jouw auto? Ontdek nu de meest uitgebreide selectie van kwalitatieve automaterialen. Eenvoudig en zeer voordelig te bestellen op kenteken. Klik hier en maak je auto weer als nieuw!
8 Reacties
Monteur Senior, 9 maanden geleden
heb jij gevoeld of deze bout ook daadwerkelijk los zit?
golf 1.6 fsi 2004 6-bak, 9 maanden geleden
nee nog niet, heb het juiste gereedschap net besteld.
maar ik heb het vergeleken met een foto van een andere(1.6fsi 6-bak) versnellingsbak waar de twee assen te zien zien zonder deksel, beide volledig dichtgeschroefd
zal de foto plaatsen , bedankt voor de respons
Monteur Senior, 9 maanden geleden
dan wacht maar eerst met iets kopen totdat je gevoeld hebt of deze bout inderdaad los zit ik denk eerder aan axiale speling
harry4203 PRO, 9 maanden geleden
Dat denk ik ook, er za ergens een lager uit gelopen zijn.
golf 1.6 fsi 2004 6-bak, 9 maanden geleden
hallo hallo, uiteindelijk vandaag even gekeken. was begonnen met de juiste (spline) bit op de moer zetten. en eerst met de hand geprobeerd te draaien. ik kon de moer met gemak met de hand los en vast draaien ! en als ik het wiel vooruit draai, dan draait de moer in tegen gestelde richting en tóch los gekomen. géén bijgeluiden geweest vóór dit voorval.
Monteur Senior, 9 maanden geleden
dan zet hem maar goed vast en heb jij geluk gehad als het hier bij blijft
harry4203 PRO, 9 maanden geleden
En een staatslot kopen😁
golf 1.6 fsi 2004 6-bak, 9 maanden geleden
hallo bedankt voor de reacties , inderdaad veel geluk gehad en dat staatslot staat op de planning : ) . heb de bout zonder moeite terug kunnen draaien, het was ongeveer 2,5 slag.
alleen weet ik niet hoe vast deze bout moet. en hoe vast de bouten van het nieuwe deksel er straks op moeten. achjah bedankt voor het meedenken