hoi ,
Sinds kort heb ik een probleempje met terugschakelen van de vierde naar de derde versnelling.
Het is net of de pook de versnelling niet kan vinden.
Kan het Iets zijn afstelling of schakelmechanisme speling ??
twee jaar geleden is het bekende bolletje vervangen.
Het opschakelen gaat perfect en gemakkelijk.
Ik dacht eerst aan de synchromesh ring..... maar ik hoor geen kraken of zo en bij opschakelen is er geen probleem.
Het is een t4 westfalia campertje met bijna 300000 op de teller.
heeft iemand een idee wat het kan zijn ??
alvast bedankt mat
zit hem het niet in de speling denk ik na zoeken. :-(
Als ik tussentijds wat tussen gas geef tijdens terug schakelen dan gaat het wel goed.
Misschien toch de synchromesh ring, wat ik dan wel raar vind ...waarom doet hij het bij opschakelen wel goed en hoor ik geen kraken met op en neer schakelen
mvg mat
Ik zou ook eerst iets dunnere olie proberen , maar na meer info , lijkt het toch op een synchromeshring die slecht wordt.
Opschakelen is een andere actie qua toerental en belasting.
Afhankelijk van wat er nu in zit .
tja dat is de vraag,.....zal eens kijken wat er origineel in moet en dan neem ik wat dunnere olie dan de geadviseerde van VW..
Allen alvast bedankt.
Nog een vraagje vooraf.
Stel dat het toch de sychro mesch ring is, kan je deze vanuit de zijkant van de bak vervangen?? Dit kon namelijk wel met de ring voor de vijfde versnelling. Of moet nu de hele bak uit elkaar hiervoor.
gr. mat
Alleen de 5e kun je bij.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volkswagen Transporter of stel zelf een nieuwe vraag.
Ik vermoed ook speling , bovenop de bak zit het mechanisme , buiten het bolletje zitten er nog wel meer punten waar speling op kan komen met 300.000 km is dat niet vreemd natuurlijk , zou daar dus eerst eens naar kijken.
kaleido 1build
speed158.480 km