Hoi allen,
Mijn S40 heeft het volgende probleem: Als ik een stuk gereden heb bvb naar de winkel om boodschappen te doen. En ik kom terug en start de auto, dan loopt het blok maar op (ik denk) 2 cilinders. Hierdoor schokt het blok flink en heb ik niet eens genoeg vermogen om een beetje helling te trotseren.
Als ik de auto echter een uur of meer laat staan start hij wel gewoon op 4 cilinders en is er niks aan de hand.
Een paar dagen terug vielen de 2 cilinders ook uit terwijl ik na een ritje Arnhem Nijmegen (+/- 18km) bij het stoplicht stond, gelukkig was ik toen bijna thuis.
Heeft iemand een idee wat dit kan veroorzaken en wat ik er aan kan doen?
BvD
Deze auto heeft 2 bobine's voor 2 cilinders.
Testen: dta is simpel zodra de auto slecht loopt trek je de stekker van de bobine los.
Slaat de auto af heb je de goede te pakken blijft de auto slecht lopen dan heb je de defecte bobine.
Ik zou wel beide bobines en de kabels mee vervangen.
Hey Highway!
Nou ik wilde je even bedanken voor je goede diagnose ;)
Nu ik uitgebreid heb test gereden mag ik met 100% zekerheid vertellen dat het idd de bobineS waren. Ja, allebei waren ze kapot.
2 tweedehandsjes gehaald voor een paar tientjes en het oude beestje rijd weer als voorheen :))
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volvo S40 of stel zelf een nieuwe vraag.
9 van de 10 keer een defecte bobine.
Highwaybuild
speed28.370 km