Beste,
Mijn Volvo 440 heeft al sinds aankoop (04-2011) last van verhoogd verbruik, veel meer dan het gemiddelde verbruik van 1:12 bij gecombineerd gebruik. Een paar weken na aankoop uitgelezen, lambda gaf een storing dus is vervangen, heeft daarna een tijdje zuinig gelopen maar verbruik is sindsdien (binnen een week of 2) weer gestegen. Met gestegen bedoel ik 1:9-1:10 bij 120 op de snelweg, 1:7-1:8 bij stadsverkeer, voor een 1.8 injectie dus een beetje veel.
Inmiddels is vervangen:
- MAP sensor
- bougies
- luchtfilter
- Thermostaat
- kvs temp sensor
- uitlaat vanaf kat
- lambdasonde
Verbruikt geen koelvloeistof
Rookt niet uit uitlaat
Verbruikt geen olie
Bij nameten met multimeter geeft Lambda een constante +/- 0.85v, alleen de eerste 10 seconden na start schommelt hij
CO of CO2 is ongeveer 8 (viergastest) dus te hoog voor APK
Bij die Viergastest gaf Lambda constant +/- 0.82V
Zuigt geen valse lucht aan (remmenreiniger)
Kilometerstand blok: 132.xxx
Toerental is licht verhoogd, 1000-1050 tov 850 zoals het hoort.
Heb nu zelf nog een aantal opties open staan:
- injector defect
- benzinedruk te hoog
- retourleiding verstopt
- EVAP kapot
Evap wilde ik onlangs bekijken, kon de Evap zelf niet vinden maar als ik de vermoedelijke slangetjes ernaartoe dicht hield daalde het toerental wel met 50-100.
Het raarste van al is nog wel dat hij verder goed loopt, geen vermogenverlies, net nog 180+ aangetikt zonder heel veel moeite dus hij loopt niet onregelmatig of raar verder.
Bovenstaande punten zijn wat moeilijk te controleren voor iemand zonder garage of veel gereedschap, vandaar de vraag of jullie wellicht adviezen, tips of andere ideeen hebben?
En als er vragen zijn, schiet maar raak, ik reageer zo snel mogelijk ;-)
Alvast bedankt!
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Volvo 440 of stel zelf een nieuwe vraag.
Motor krijgt te veel brandstof.
Met een licht verhoogd toerental is het 1e wat ik denk: koelvloeistof temperatuur te laag.
Je zegt dat die sensor al vervangen is. Origineel? Bedrading doorgemeten?
Is de LUCHT temperatuur al een keer gecontroleerd? En benzinedruk maar een keer meten.