Hallo iedereen,
Ik ben onlangs begonnen aan het vervangen van de distributiekettingen + geleiders en spanners van mijn Audi A6. (Audi handleidingen voor mijn motor online gevonden).
Nadat de kettingen, geleiders en spanners zijn vervangen moet je met de krukas 2 toeren draaien om te zien of de nokkenassen terug op de correcte plaats komen (gecontroleerd met special tools).
Toen ik dit deed kwamen de nokkenassen perfect op hun plaats uit.
Omdat het een groot werk is en zeker wou zijn van de timing, wou ik nogmaals de krukas 2x ronddraaien.
Na 1,75 toer blokkeerde de krukas, alsof ik tegen een stop aan draai.
De krukas kan op TDC staan en dan tegen de klok in ongeveer tot 9u gaan. Als ik de krukas met de klok mee draai kan ik ongeveer tot 8u.
Ondertussen zijn de kettingen er weer af, de nokkenassen in positie gezet zodat geen enkele klep ingedrukt wordt.
Met een endoscoop in de cylinders gekeken en alle kleppen zijn dicht. Geen beschadigingen te zien.
Ook dan blokkeert de krukas op de momenten zoals hierboven.
Heeft iemand een idee wat hiervan de oorzaak zou kunnen zijn?
Bij het handmatig draaien (eerste 2 toeren) heb ik nooit het gevoel gehad van iets te forceren.
De staat van de auto:
- olie afgelaten
- koelwater afgelaten
- versnellingsbak gedemonteerd
- motor nog in de wagen
- kleppendeksels open
- oliecarter onderaan eraf
- hele boel ander materiaal gedemonteerd om tot de kettingen te komen.
Alvast bedankt voor jullie bijdrage :)
Bedankt voor je reactie.
De krukas is enkel in de draairichting van de motor gedraaid voor de controle te doen. (tegen de klok in gezien vanuit het vliegwiel)
Bij de tweede controle ook in dezelfde richting want ik heb gewoon doorgedraaid na de special tools terug te demonteren. Toen die dan blokkeerde moest ik wel terug.
Is het schadelijk om de krukas terug te draaien?
Is het een probleem dat er geen olie in de motor zit?
1 dag
Zal niets anders opzitten dan nogmaals alles te checken en zien dat nokkenassen, krukas, hogedrukpomp en balansas op de correcte positie zitten.
1 dag
je motor staat niet op goede TIJD , je geeft al aan dat hij blokkeerd.
Beter op nieuw beginnen en ALLE merktekens op tijd zetten.
23 uur
Ben t volledig met kaleido eens dat de nokkenassen zo plaatsen dat alle kleppen dicht staan niet kan. Ik zou eerlijk gezegd gewoon eens alles opnieuw plaatsen met daarvoor bestemd timinggereedschap en kijken wat er gebeurt.
Heb ook 2 keer zo'n kettingfabriek vervangen, en t is een secure en zeer tijdrovende klus.
Dag Harry,
Bedankt voor je bijdrage.
Dat zou dan de 4de keer zijn dat ik de ketting erop leg, maar ik zal nog eens proberen met een fris hoofd.
Wat mij vreemd lijkt is dat de krukas vastloopt op dezelfde plaats of de nokkenassen nu meedraaien of niet, op dit moment staan de nokkenassen dus uit timing met elkaar en de krukas, voor hetgene ik kon zien drukte per bank, de nokkenassen geen kleppen in, door met een endoscoopcamera in de verbandingskamer te kijken kon ik de kleppen ook zien dichtstaan, of toch zeker niet helemaal open.
Zou je met handmatig te draaien (de eerste keer met de nieuwe ketting) iets stuk kunnen maken? Heb zeker geen kracht moeten zetten ofzo
4 uur
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Audi A6 of stel zelf een nieuwe vraag.
Lijkt me stug dat je de noķkenassen zo kunt zetten dat alle kleppen gesloten zijn.
Heb je de krukas terug gedraaid tijdens de controle ?
1 dag