Alfa Romeo GT 2007: Motor word moeilijk warm (+koelfan steeds aan/uit)

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2007, Brandstof: Benzine, Motorcode: 2.0JTS

Beste Allen,

Mijn motor komt maar moeilijk op temperatuur (maar uiteindelijk na ong. 40minuten rijden wel 90 graden),
dus met mijn beperkte technische kennis ben ik op onderzoek uit gegaan:

Het viel mij op dat wanneer de airco actief is, de koelfan elke 10 seconde aanslaat en daarna weer uit gaat (enzovoort)
Het maakt hierbij niet uit of de auto warrm of koud is.

Is dat normaal? Ik kan mij voorstellen dat het koelwater hierdoor teveel gekoeld word doordat er steeds koude lucht door de radiator word getrokken.

Geplaatst door

daanvdl

1.555 km

al 18 jaar lid

Reacties

Vervang je thermostaat van de motor maar , dat de fan aanslaat is normaal , deze wordt namelijk nu aangestuurd door de hogedrukpresstostaat in je airco systeem.

kaleido 1

158.405 km

Thermostaat weerstand? Of is er nog een losse sensor in het spel?

daanvdlTopicstarter

1.555 km

Bij een electronische thermostaat wordt het meten , kan ik je zo niet vertellen.

kaleido 1

158.405 km

Ter compleetheid: Fan weerstand en thermostaat(huis) vervangen. Motor komt weer netjes op temperatuur.
Het aan en uitschakelen van de fan is hiermee niet 'opgelost'. Zoals Kaleido 1 al schetst hoort dit bij het airco-systeem.

daanvdlTopicstarter

1.555 km

Bedankt voor de feedback.

kaleido 1

158.405 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Alfa Romeo Gt of stel zelf een nieuwe vraag.