Alfa Romeo 147: spontaan leeglopende accu

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2003, Brandstof: Benzine

Mijn bijna nieuwe accu loopt in 3 dagen spontaan leeg als de auto stil staat.
Garage heeft alles doorgemeten en één voor één alle zekeringen er uit gehaald maar hij blijft ongeveer 1 watt gebruiken.
Wie weet waar ik nog moet zoeken naar een oplossing.
Alvast dank voor je reactie.

Geplaatst door

roland1958

225 km

al 16 jaar lid

Reacties

Ronald,
Controleer of je verlichting goed werkt, ik heb deze probleem ook gehad.
Het zit namelijk zo, dat als één van je lampen kapot zijn de controle lampje achter je toerenteller aanblijft, en dat trekt je hele accu leeg.

laat me weten

Alfa-loco

1.290 km

Dat bleek het niet te zijn>
De garage is al een week aan het zoeken, zekering er één voor één uit maar hij blijft leeg lopen.
Ze denken nu dat het een storing in de computer is.
Dank voor je tip, we zoeken verder


[quote=Alfa-loco]Ronald,
Controleer of je verlichting goed werkt, ik heb deze probleem ook gehad.
Het zit namelijk zo, dat als één van je lampen kapot zijn de controle lampje achter je toerenteller aanblijft, en dat trekt je hele accu leeg.

laat me weten[/quote]

roland1958Topicstarter

225 km

Roland ;een van de dingen die een ontlading kunnen geven is de dynamo. Als een techneut de laadrimpel bekijkt met een scoop is deze niet egaal. De dynamo levert een 3 fase wisselspanning waarvan alleen de positieve spanning wordt gebruikt.Als zo'n gelijkrichtelement defect raakt is de werking er niet maar blijft in rust wel geleidend waardoor de accu spanning verliest . Dynamo laadt wel maar haalt de 14, .. Volt niet.
Je schrijft een verlies van een watt dit zou 0,1 amp zijn . Ik neem aan dat je 1 Amp. bedoelde . Een accu van 44Ah is dan al na 2 etmalen schoon leeg. Dikke draad van dynamo los en je weet of dit het geval is. Succes.

Punt

28.930 km

Na lang zoeken bleek de computer constant aan te slaan.
Dan trekt hij de accu leeg.
De oplossing een nieuwe computer 600,- en alles werkt weer zo als het hoort.
Die Alfa computer is dus duurder dan een IPad !?!?!?

Dank voor jullie hulp

roland1958Topicstarter

225 km

Ronald,
Ik heb nu hetzelfde probleem, hoe kwamen ze achter dat de computer continu aanstaat?

Alfa-loco

1.290 km

De auto heeft eerst een week bij een algemene garage gestaan.
Meter er aan die het stoomverbruik meet (met geheugen) en dan één voor één de zekeringen er uit trekken.
Als je bij de hoofdzekering van de computer komt heb je het "lek" boven.
Dan moet je naar een dealer.
Alfa geeft de codes niet vrij dus alleen de dealer kan er een nieuwe computer in zetten.
Op de sloop kan ook niet, zodra je hem er uit haalt heb je een dealercode nodig.

Je begrijpt ik spreek hier de verschillende professionals na, dit probleem ging mij boven het hoofd maar heb wel vertrouwen in mijn "eigen" algemene garage.

roland1958Topicstarter

225 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Alfa Romeo 147 of stel zelf een nieuwe vraag.