ik wil mijn wiellager zelf vervangen maar nu twijfel ik over de juiste manier van vast zetten.
ik heb voor heen altijd opel gereden en daar was het bij de achterkant van een opel astra eerst vast draaien en dan een kwart slag los en dan de speling controleren.
dus weet iemand hoe dit moet bij een bmw e36.
mvg michel
Beste Michel je moet wel zorgen voor goed gereedschap want als je pech hebt zit het muurvast.
heb in het verleden al meerdere keer het as lichaam moeten demonteren om het onder een
grote pers te moeten plaatsen .
als de steekas met een grote hamer nog niet uit de naaf gaat dan wordt het moeilijk
groetjes ferdiv
Michel
Dat lager werkt niet zo als je bij je opel gewend was,het is een vast lager,zie :
[url=http://img193.imageshack.us/i/51832273.p...][img]http://img193.imageshack.us/img193/5167/...[/img][/url]
Gr Stefan
uiy jouw vraag begreep ik inderdaad dat je achter bedoelde .
voor trek ik ze altijd aan met 240nm maar de meeste doen het met de slagmoersleutel.
groetjes ferdiv
Voorzijde :
[url=http://img33.imageshack.us/i/39988646.pn...][img]http://img33.imageshack.us/img33/5687/39...[/img][/url]
[url=http://img14.imageshack.us/i/84088690.pn...][img]http://img14.imageshack.us/img14/4892/84...[/img][/url]
[url=http://img24.imageshack.us/i/45615158.pn...][img]http://img24.imageshack.us/img24/3033/45...[/img][/url]
Lager compleet zal een 115,- kosten.
Wat past er niet ? Je hebt wel verschil in de ophanging van de veerpoot, daar zijn 2 type's van.
Ook heb je massieve remschijven van 286 x 12 op de 4 cilinder en geventileerde van 286 x 22 ook op 4 en 6 cilinder.
Beter is om gewoon een naaf van een 6 cilinder te pakken of je moet alles al compleet hebben.
Gr Stefan
het gedeelte zoals op de foto die jij bij gevoegd.
ik had het erafgehaald en de andere erop gezet maar ik kan die niet op de as krijgen.ik neem aan dat het er makkelijk op moet schuiven,maar als ik op h base kijk geeft hij aan dat het moet passen.
of het moet zijn dat ik iets niet oed e.
Dus je hebt het oude lager(unit) ervanaf gehaald en wilt die gebruikte van de 318 erop zetten ?
Is niet een stuk van de binnenring blijven zitten van het oude lager,waarom deze nu er niet op wilt ?
Normaal bij het demonteren altijd een nieuw lager gebruiken,in dit geval compleet,anders heb je toch kans dat binnen de kortste keren deze weer kapot gaat!
Dan kost het je alsnog een nieuw lager,dus 2 keer geld,2x werk = dubbel en niet nodig.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je BMW 3-serie of stel zelf een nieuwe vraag.
je moet als eerste je steekas los maken van de naaf en diff ook in die volgorde eerst de centrale moer van de naaf dan de torx bouten van je diff
daarna je naaf er uit halen met slaghamer die je kan vastmaken op je naaf dan de snapring waar het lager mee wordt opgesloten in achterpoot dan lager verwijderen met een speciale trekker of pers ( nieuwe ) plaatsen volgorde andersom en de centrale moer zo vast als mogelijk !!!!!!!! anders ruimte op steekas en speling
op het lager met als gevolg een ingesleten lager en naaf
mvg paulo
paulo peter
speed1.450 km