Hallo,
Ongeveer 4 weken geleden stond ik met een warme motor voor een stoplicht te wachten, hoor ik piep, en lees ik, storing snelheidsregelaar. En direct er achteraan, piep, emissiestoring... :(
Wegtrekken was er ook niet meer bij want hij wilde alleen nog verhoogd stationair draaien.
Op het gaspedaal werd niet meer gereageerd.
Opnieuw starten en hij deed weer normaal.
Tot het volgende stoplicht, piep, storing snelheidsregeling en ik moest weer opnieuw starten.
Als ik maar blijf rijden dan is er niets aan de hand.
Toen ik bijna thuis was, piep, storing motormanagement, kon er ook nog bij en het het servicelampje blijft nu aan.
De volgende dag deed hij het weer normaal, echter, mij viel op dat als ik de rem vasthoud dat dan de storing komt. Ik heb daarna een flink stuk gereden en alleen de handrem gebruikt.
Geen storing meer, echter later wel weer, ook met het gebruik van uitsluitend de handrem.
Wat mij ook opviel was dat de fan niet ging draaien als de temperatuur steeg, ik weet dat als de airco aan staat dat de fan draait en dus met airco aan gereden, hierna een week gereden met de airco aan en geen storing meer.
Omdat het vermoeden bestond dat een en ander met de remlichtschakelaar te maken zou kunnen hebben, heb ik deze schoongemaakt en teruggeplaatst en daarna ging het weer een paar dagen goed.
Opnieuw dezelfde melding dus ik heb een nieuwe schakelaar geplaatst en direct een modificatie meegenomen die velen ook hebben gedaan, een tussendraadbundel.
Ben bij de dealer geweest omdat de storing weer terugkwam...
Hij kon echter weinig vinden, wel viel op dat de koelvloeistofsensor lekte en er een klein beetje oxidatie in de centrale computer zat. Vloeistof wordt door de kabel naar boven de computer ingedrukt!
Schoongemaakt en ik heb later de sensor vervangen, daarna bleef de temperatuur oplopen tot bijna het rode vlak, de slang waar de thermostaat in zit bleef koud....
--> elektrische thermostaat vervangen door een conventionele en de temperatuur blijft weer goed.
Het ging een paar dagen goed....en toen weer de melding storing motormanagement en het servicelampje aan.
Herstarten en we rijden weer.
Ik weet niet meer waar ik nu moet zoeken, misschien iemand hier?
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Citroën C5 of stel zelf een nieuwe vraag.