Ford Mondeo: afslaan

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1997, Brandstof: Benzine, Motorcode: 1.8

wagen slaat af als je hem net gestart heb maar dan start hij weer gewoon en rijd hij goed heeft iemand een idee

Geplaatst door

dirk2269

6.540 km

al 20 jaar lid

Reacties

zou kunnen dat de stationaire regelklep slecht werkt.

Doktor

9.505 km

ik heb het probleem al opgelost zat 10 w40 olie in

dirk2269Topicstarter

6.540 km

?
Kan een auto daar door afslaan, dan?

Hans4040

123.030 km

ja daar kunnen de klepstoters niet tegen vooral bij koud weer die zetten zich te veel uit waardoor de kleppen open blijven staan

dirk2269Topicstarter

6.540 km

Larie.
Bij koud weer heb je kans dat een te dikke olie niet of niet snel genoeg de hydraulische klepstoter met olie vult , waardoor de kleppen gaan tikken.
Hierdoor slaat een motor niet af.

Hans4040

123.030 km

het is echt zo hans er zijn in de begin jaren van de zetec motoren service brieven over geweest

dirk2269Topicstarter

6.540 km

hans zoek maar eens bij de zoek funtie naar olie en dan bij 9augustus 2006

dirk2269Topicstarter

6.540 km

Ik zoek me wezenloos , maar kan het niet vinden.
heb je een topic URL voor me?

Hans4040

123.030 km

rechts boven kun je zoeken als je daar olie invoert en ford invoert en dan een klein eindje omlaag bij 9 aug 2006 zie je er een staan

dirk2269Topicstarter

6.540 km

Gevonden en begrepen.
Dus als de stoters niet ingedrukt kunnen worden door te dikke olie , sluiten de kleppen niet.

Hans4040

123.030 km

ok dan

dirk2269Topicstarter

6.540 km

Kan iemand me vertellen of Ford het hydraulische klepstoter probleem aan Zetec motoren vanaf een bepaald serienummer heeft opgelost?

Philip8952

70 km

nee,blijf 5w30 gebruiken wat Ford voorschrijft en je zal geen problemen hier mee hebben.

Hamers

130 km

Probleem blijft ook na verversen olie met 5w30

Philip8952

70 km

Weet je zeker dat er hydraulische klepstoters inzitten, volgens mij is er ook een serie geweest, ik dacht productiejaar 1996 waar je de kleppen met klepstelplaten kunt stellen. In dat geval de klepspeling controleren of deze niet te klein is. Dat geeft dezelfde problemen.

Met vriendelijke groet,

John

Muppet

500 km

de motors met zwarte kleppendeksels hebben stelplaatje en de grijze hebben stoters

dirk2269Topicstarter

6.540 km

Ja , grijs kleppendeksel, mondeo is uit 1998, dus zetec II, 1.8 , die zou er in principe weinig last van moeten hebben, maar de klachten wijzen op het kleptstoter probleem. starten prima , na 100meter rijden bij gasloslaten valt ie uit, is zeer moeilijk te starten (volgas), laat je m 3 min staan, dan start ie weer probleemloos (oliedruk in stoters afgenomen).
Er wordt gesuggereerd dat nwe stoters en/of oil pressure relieve valve in de kop dit op kunnen lossen. Heeft deze zetec een oliedruk klep in de kop?

Philip8952

70 km

er zit idd een klep in de kop
je kun ook een keer een motor reiniger proberen die je bij de olie moet doen

dirk2269Topicstarter

6.540 km

Klepdeksel verwijderen en de boring van het olie toevoerklepkje controleren, de gemodificeerde klepjes hebben een dikkere diameter ongeveer 6mm.

de klepstotersworden dan sneller met olie gevuld.

Hamers

130 km

als je de olie ververst, ververs je niet alle olie. De (negatieve) effecten blijven nog wel enkele oliewissels aanhouden, althans dat was bij ons zo. Sjaak

sjaak10918

9.760 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Ford Mondeo of stel zelf een nieuwe vraag.