auto
close

Word Nu Gratis Lid van Problemcar.nl! 🚗💡

👉 Waarom lid worden?

Klik hieronder en word vandaag nog GRATIS lid!

Gratis lid worden

Ford FORD TRANSIT 2024: Cruise control valt er af bij langdurig trekken

Bouwjaar: 2024, Motorinhoud (cc): 2000

Goedendag, onze transit custom 8-traps automaat met 170 pk van bj 2024+ houd bij langdurig trekken de cruisecontrol niet in werking. Na flink terug te zakken in bepaalde klimmetjes, valt zo ineens de cruisecontrol er af. Is dit normaal? De dealer vind alles normaal. Ik niet. Mijn vrachtwagen schakelt gewoon terug en blijft op de cruisecontrol. Ik verwacht dit ook bij een auto/bus van 2024.
Wie weet waarom dit gebeurd?

Geplaatst door

Mark Strijker KS Transport +85

al 2 dagen lid

Reacties

Kan mij voorstellen dat er bij een te groot verschil tussen ingestelde en huidige snelheid de cc op een gegeven moment uitschakelt.

Pivavar +315

2 dagen

Ja als je onder de 30 km/h komt wel idd. Ik reken er op dat een automaat zelf schakelt. Ook op de cruise

Zou persoonlijk ook denken dat ie gewoon terug moet schakelen en de auto op snelheid moet houden. maar goed, heb dat met dit type auto nooit geprobeerd. (Lijkt me nou net t voordeel van een automaat met cruisecontrole) Als ie te ver terugzakt doordat ie niet in een anders versnelling gaat, zal ie idd uitschakelen. Misschien bij de importeur eens navragen hoe deze cruisecontrole exact werkt?

harry4203 +5195
badge vip badge

2 dagen

Dat van dat schakelen is ook mijn idee. Rij ruim 25 jaar met de vrachtwagen waarvan meeste tijd met automaat, en heb dit nog nooit meegemaakt. Bij geringe snelheid cruise inschakelen en de rest gaat vanzelf tot de ingestelde snelheid.

Bij hoge belasting gaat deze er af , zeker als hij niet terug schakeld.
Dit is om ernstige motorschade te voorkomen.
Snap niet dat je zelf niet terug schakeld als je ziet hoort en merkt dat de boel in elkaar zakt , maar dat is mijn bescheiden mening.
Het nieuwe rijden maakt meer kapot dan er in de portemonee zit in veel gevallen.
Niet elke auto is hetzelfde geprogrammeerd.

Ik ben gewend om met de vrachtauto op de cruise te rijden. Deze schakelt terug en op als hij op de cruise staat. Als er door langdurig trekken motorschade zou ontstaan, vraag ik mij af waarom dit soort motoren en snufjes ontwikkeld zijn. Heel eerlijk, ik heb er niet opgelet of de bus terugschakelen.de ingestelde snelheid was tussen de 135 en 150 km/h.

Het niet terug schakelen lijkt mij eerder iets om naar te vragen.

Pivavar +315

2 dagen

Klopt,

Precies .

Het bovenstaande is een goed advies: als de CruiseControl detecteert dat de ingestelde snelheid niet "normaal" kan worden gehandhaafd, schakelt hij uit om schade te voorkomen. De vraag aan je garage is dus niet waarom de Cruise Control uitvalt bij trekken, maar waarom de automaat niet (tijdig) terugschakelt en daarmee Cruise Control "aan" houdt.

Wat jijzelf moet beoordelen is of jouw motor in de omstandigheden waarin de Cruise Control uitvalt, de ingestelde snelheid zou moeten kunnen rijden. Als het antwoord op deze vraag "nee" is, valt de Cruise Control terecht uit omdat de ingestelde snelheid voor die omstandigheden gewoon te hoog is. Gewoon een stukje logica dus.

Lijkt mij dat een automaat, in sport, of sleep/trekmodus moet schakelen bij verminderd toerental, dan weer doortrekken tot er weer opgeschakeld kan worden. Anders kun je beter een schakelauto nemen ipv automaat

Staat de schakelpook in automaat of in manueel

Automaat

Heb ook diverse programma's geprobeerd. Sport/slepen-trekken/normaal

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Ford FORD TRANSIT of stel zelf een nieuwe vraag.