De centrale vergrendeling van een rechterachterdeur van een 323 Fastbreak reageeert niet meer; van de sloop een compleet mechaniek overgezet: hij reageert nu wel, maar hij doet het nog steeds niet goed: bij de eerste keer openen/sluiten reageert hij een beetje, maar na een paar keer openen en dicht doen, is de fut er helemaal uit.
Als het mechaniek rechtstreeks op de accu (tweedraads centr. vergr.) aangesloten wordt, dan reageert de centr. vergr. wél uitstekend.
Ik heb de spanning gemeten in de deur (de bedrading die naar het motortje gaat) en het blijkt daar maar heel kortstondig (<1 sec) maximaal 8 á 9 V te zijn. Dit is blijkbaar te weinig om de motor om te schakelen.
Wie weet wat het zou kunnen zijn? is het misschien de aanstuurunit: of zou er onderweg een spanningsverlies kunnen optreden, waardoor er te weinig spanning op de motor aankomt?
Waar zit de aanstuurunit trouwens?
Ik hoor graag een reactie.
Komt regelmatig voor dat deze cv motortjes inwendig klemmen.
Het goedkoopste is, er een universeel motortje erbij plaatsen.
Bedrading of stuurunit gaan eigenlijk nooit kapot.
Die van mij is toevallig ook defect en ook nog eens die van rechts-achter.
Moet 'm nog steeds repareren.
Heb 'm toen er wel compleet uitgenomen en eens goed bekeken.
Het motortje loopt maar even aan en dat komt omdat er een weerstnd voor zit die enorm toeneemt zodra er stroom door gaat lopen.
De kracht is bij inschakelen daardoor fors en neemt daarna sterk af.
Dat is volgens mij het werkingsprincipe.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Mazda 323 of stel zelf een nieuwe vraag.
nou kijk eens tussen deur en stijl of er in dat rubber geen breuk in de kabel zit dat kan ook voor problemen zorgen.
groetjes jan.
jan Tbuild
speed60.075 km