Ik heb onlangs bij mn nissan primera station de voor schokbrekers en de voorbanden vervangen. (incl balanceren)
Nu trilt/schommelt de wagen opeens bij een paar vast snelheden, te weten 50 km/h en 90 km/h.
Volgens de garage komt het omdat mijn achterschokbrekers ook versleten zijn, en dat je dat nu meer merkt omdat de voorkant strak is door de nieuwe.
Kan dat? of heb ik verkeerde banden en of niet goed laten balanceren oid?
Ze gaan nu morgen de achterbanden ook opnieuw balanceren. Ze blijven erbij dat de voorkant goed, en dat het achter zit.
De trilling zit meer in de carosserie dan in het stuur, wat ook duidt op een probleem aan de achterkant.. (aldus garage).
Is overigens niet de bekende bandenspecialist.
Cuppende banden leveren geen trilling op, scheef (onronde) afgesleten wel. Waarschijnlijk door de slechte schokdempers zijn de banden onrond geworden (ei-vorm). Ik heb hier in het begin ook last mee gehad, i.c.m (te) harde compount (ori bridgestones door dealer geleverd).
Normaal slijten de banden weer terug in de vorm, zowiezo voor en achter wisselen. Mocht het trillen te overheersend blijven is een andere set niet uit te sluiten.
Heb voor en achter gewisseld. trillen en waggelen is nu stuk beter.
Lijkt wel of de nieuwe banden meer geluid maken. Kan dat? en slijt dat na verloop van tijd?
In ieder geval kan ik zo rijden, direct vervangen is niet nodig.
Misschien bij de volgende apk, achterschokbrekers vervangen..
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Nissan Primera of stel zelf een nieuwe vraag.
Wat een mooi antwoord als ze het niet weten.
Toch iets verkeerd gemonteerd denk ik.
Toch niet de bekende bandenspecialist laten sleutelen.
primera p11
speed35.350 km