Opel Astra x16xel: aanjager hapert/weigert

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1998

ik heb sinds kort een probleem met de ventielatie in mijn astra-G x1.6xel.met G3 inst. De aanjager doet het soms wel en soms niet. Ik werd een beetje link en gaf een beuk op m'n dashboard en toen deed ie het weer. Het is ook zo dat ie het 's morgens (gelukkig) meestal wel doet,dat is dus met koude motor. En hij doet het meestal niet als gereden heb, de motor ff uit heb en daarna weer start. Dan is de motor nog licht warm zeg maar.

Weet iemand wat het probleem is?
Ik heb al wel veel op het forum gelezen maar het probleem wat ik heb stond er niet echt bij....

En dan nog wat ik heb ook problemen met de egr klep, die is kapot. Mijn 2de vraag is waar zit die klep precies en is dat makkelijk zelf te vervangen?

Geplaatst door

niek8147

60 km

al 21 jaar lid

Reacties

waarschijnlijk zijn de koolborstels van de kachelmotor op....

wat de egr klep betreft..of hij zit rechts naast de cilinder kop...of onder het inlaat spruitstuk.

Opeltje

41.975 km

de koolborstels van de kachelmotor, okee...
kan ik die vervangen of beter een nieuwe motor aanschaffen?

niek8147Topicstarter

60 km

ik heb geen idee of deze koolborstels los te verkrijgen zijn. de deaer heeft ze in ieder geval niet.

Opeltje

41.975 km

Je kunt losse koolborstels krijgen bij elke automaterialenzaak. Gewoon effe de oude eruit en passende erbij zoeken. Aan de andere kant, als de koolborstels versleten zijn, is er meestal ook wel meer versleten, dus hoe lang hij het dan weer volhoudt is de vraag.

RoelV

11.890 km

dan ga ik denk ik toch maar voor een nieuwe!
iig bedankt voor de hulp!

gr Niek.

niek8147Topicstarter

60 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Astra of stel zelf een nieuwe vraag.