Opel Zafira: Af en toe afslaan

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2002, Brandstof: Benzine, Motorcode: 1.6

Ik heb een Zafira 1.6 uit 2002 met 91.000 km op de teller, hij rijdt verder perfect, maar af en toe slaat hij af tijdens het afremmen voor een stoplicht.

Vandaag kwam ik op een t-splitsing afrijden en ik kon in één keer doorrijden, ik stuur naar links en schakel terug naar de 2e versnelling en hij slaat weer af.
Het gebeurd niet altijd, hij is er al voor terug geweest naar de garage, die hebben hem uitgelezen maar niks kunnen vinden ook de gasklep is gereinigd.

Heeft iemand een idee wat er aan de hand zou kunnen zijn?

Geplaatst door

JobS75

70 km

al 15 jaar lid

Reacties

Vandaag weer de auto uit laten lezen, bij een universele garage en een opelgarage. Bij beiden werd er geen storing gevonden.
Wel wist de Opeldealer te vertellen dat er een update voor de software gedaan kon worden, dus dat is gedaan.

Nu maar hopen dat dit de oplossing is, want zaterdag staat er een vakantierit naar Denemarken op het programma.

JobS75Topicstarter

70 km

denk aan de bdp sensor
oftewel krukas sensor
cq nokken as sensor
geeft ook niet altijd storing die uitleesbaar is

kleijn

28.030 km

Ik ben terug uit Denemarken, de software update maakt dus niets uit. De afgelopen weken slaat de Zafira nog steeds af en toe af.
Een garagebedrijf daar heeft het vermoeden dat het de EGR klep is die vervangen moet worden.

Ik zal dit en uw voorzet van de krukas sensor morgen voorleggen aan de garage.

JobS75Topicstarter

70 km

ik zou lekker een andere garage opzoeken deze gaat weer van alles vervangen.
Eerst gericht een diagnose stellen alvorens wat te gaan kraaien.

Laat het gasklephuis eens reinigen. Heeft deze soms ook de bekende buisjes die verstopt raken en groter uitgeboord moeten worden?


Gerco

GercoXXL

1.705 km

Het gasklephuis is al gereinigd, de EGR klep was zwaar vervuild en deze is vervangen. Echter het afslaan blijft zich voordoen.
Laatst met een monteur gereden met het uitleesapparaat aangekoppeld, bij een kruising begon de Zafira te schommelen in z'n toeren en sloeg uit, echter er werd geen foutcode gegenereerd. Het vermoeden is de krukassensor, maar geheel zeker is dit niet.

Heeft iemand nog een idee?

JobS75Topicstarter

70 km

Update;

De krukassensor is vervangen, maar ook dit maakt geen verschil.
Als je bij het afremmen terugschakeld in de versnellingen en bijna tot stilstand komt en je trapt de koppeling in, slaat de Zafira af.
Wanneer je meteen bij het afremmen de koppeling intrapt gaat het goed.

Heeft iemand nog een ander idee? Het gasklephuis is dus al gereinigd, de EGR klep, bobine en de krukassensor zijn al vervangen.

JobS75Topicstarter

70 km

Afgezien van mijn andere storing heb ik dit ook al een tijd. Ben dan ook erg benieuwd naar de oplosssingen. Enige tip die ik je kan geven en die ik binnenkort nog even ga proberen is het uitboren van de karterdruk meende ik. Ik heb die een tijd terug schoongemaakt met carb reiniger. Toen heb ik het even niet gehad. Ik denk daarom dat je echt daar moet zijn. Aangezien wij dezelfde auto hebben (1.6 uit 2002 ).

Toudewolbers

805 km

Trouwens bij het gasklep reinigen blijft dat buisje dichtzitten.

Toudewolbers

805 km

Buisje opboren 1mm groter...

Willem

Willem12089

38.570 km

Oplossing was wat willem12089 zei:
Buisje opboren 1mm groter...

Willem

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Zafira of stel zelf een nieuwe vraag.