Dag, onze recente Combo deed het plots niet meer (grrrrrrr...). Een lege batterij was de oorzaak. Met de voltmeter en stroomtang tot de constatie gekomen dat de gloebougies blijven gloeien zelfs nadat de motor draait. Het relais hoor je duidelijk afslaan. Gezien de wagen nog in garantie is (opel quality car) doe ik hem morgen binnen en kom ik er uiteraard zelf niet aan.
Heeft iemand dit nog meegemaakt dat dit relais blijft "hangen" (althans de contacten waarschijnlijk)? Of is er een andere oorzaak mogelijk ?
Dit zijn uiteraard mijn ideeën. Een "echte" mecanicien zal morgen de oorzaak moeten vaststellen en herstellen.
Groeten,
Gemeten batterijspanning eergisteren bij draaiende motor : 12,78 V. Alternator stroom :bij stationair : 15 A, bij gas geven verhoogt dit naar 30 à 40 A (dit noem ik oplopend).
Vandaag nog eens bij draaiende motor batterijspanning gemeten : 13,45 V. Dit na één uur rijden, ook nog eens de spanning op de gloeibougies gemeten : 0 V, dus die gloeien niet continu zoals ik eerst dacht. Blijkbaar werkt toch alles normaal. Ik snap het niet ?
Opeltje, hoe werkt dat systeem met dat laadrelais en als ik er één heb waar zit dien dan ?
Groeten,
net nog iets gemeten, gloeibougies blijven 5 minuten gloeien bij koude motor, ook 5 minuten bij warme motor.
Kan iemand mij uitleggen wat het nut is van nagloeien (ook bij warme motor). Mij lijkt het dat dit de levensduur van de gloeibougies sterk verkort is. En wat regelt de duur van het voor en na-gloeien ?
Groeten, (ik ben hier volop aan het bijleren ...)
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Combo of stel zelf een nieuwe vraag.
de gloeibougies horen na te gloeien als de motor is gestart....dit is normaal. dit kan soms een minuut of 10 duren.
Opeltjebuild
speed41.975 km