Opel Astra Wagon 2009: MAP sensor en Luchtmassameter (LMM)

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2009, Brandstof: Benzine, Transmissie: Handgeschakeld, Motorcode: Z16XER, Motorinhoud (cc): 1600, Vermogen (kw): 85

Beste autokenners,

Als ik het goed heb begrepen zijn LMM en MAP twee verschillende dingen, toch? Op video's heb ik gezien hoe vies de MAP sensor kan worden. Na het schoonmaken krijg je goed resultaat. En geld dat ook voor de andere sensoren onderin? Kunnen die ook schoongemaakt worden?
1) Luchtmassameter (LMM)
2) Luchthoeveelheidsmeter (LHM)

Ik zou graag willen weten waar ik deze sensor op mijn motor kan vinden? Ik zie reacties graag tegemoet.

nokkenassensor heb ik inmiddels gereinigd

Groet,


1) Luchtmassameter (LMM)
2) Luchthoeveelheidsmeter (LHM)
3) MAP sensor (MAP)

.

Geplaatst door

Amik

1.700 km

al 18 jaar lid

Reacties

1 (LMM) Zit er niet op.
2 (LHM) Zit er ook niet op (dat is de voorloper van de LMM).

Wat zijn de klachten?

oldford

117.985 km

Ik merk dat mijn auto minder vermogen heeft. Iemand met een beetje auto kennis adviseerde mij om de MAP sensor te controleren. Na het reinigen van de nokkenassensor rijdt de auto veel beter, maar ik mis het vermogen.

AmikTopicstarter

1.700 km

Ik wil graag weten of mijn auto een MAP sensor (MAP) heeft, en waar die zich bevind?

AmikTopicstarter

1.700 km

Map sensor zit erop, ja. Deze bevindt zich in het inlaatspruitstuk en heeft 3 elektrische aansluitpennen.

oldford

117.985 km

bedankt voor het bericht, heb je er toevallig een afbelding van?

AmikTopicstarter

1.700 km

Op je eigen foto zie je hoe een map-sensor eruit ziet.
Zoveel sensoren zitten er niet in het inlaatspruitstuk en zeker niet met die vorm en 3 aansluitingen.
Even zoeken.

oldford

117.985 km

is nokkenassensor zelfde as map sensor?

AmikTopicstarter

1.700 km

Nee, absoluut niet. Een map-sensor meet de luchtdruk in het inlaatspruitstuk.
Map = Manifold Air Pressure.

oldford

117.985 km

Maar de eerdere afbeelding die ik op internet heb gezet en schoongemaakt heb, daar dacht ik van dat het een nokkenassensor was.

AmikTopicstarter

1.700 km

Oplossing

Ze lijken erg op elkaar, maar bij de Z16XER zit de map-sensor verstopt.
Zie post 7 en klik op de plaatjes: https://www.astraownersnetwork.co.uk/thr...

oldford

117.985 km

Dank je
Groetjes Amik

AmikTopicstarter

1.700 km

Dank je, een zonnige dag ga ik hem schoonmaken.
Groetjes Amik

AmikTopicstarter

1.700 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Astra of stel zelf een nieuwe vraag.