Opel Vectra: opel vectra 2.0 DTI SW 1999 olie probleem op turbo

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1999

Heb sinds twee weken deze auto gekocht. Heb na een week onder de moterkap gekeken en zag toen dat er olie druppels op de turbo lagen(niet veel, maar toch). Heb het toen schoongemaakt, maar nu ligt er weer olie op de turbo?
Is dit normaal voor een turbo van een diesel of hoort dat niet?
Graag Uw kennis over dit probleem.
Bij voorbaat dank.
Brons

Geplaatst door

Brons1460

175 km

al 21 jaar lid

Reacties

Ik heb dit wel bij een escort turbo diesel gehad, maar darvan waren de slangen naar de luchtinlaat ook helemaal onder de olie.

Dit was vanwege een versleten turbo, 300.000km's op de teller.

Willem

Willem12089

38.570 km

Er zit een nieuwe turbo in(2 weken oud).

Brons1460Topicstarter

175 km

Oke dat vlakken we uit, lekkage boven de turbo (klepdeksel of zoiets.)

Willem

Willem12089

38.570 km

Controleer de verbing van de turbo naar de intercooler, dit is de chromen buis boven het blok langs. In de verbinding zit een o-ring als afdichting. Het is mogelijk dat hier olie langs lekt wat dan weer aan de onderzijde terug loopt naar je turbo en er daar afvalt.

Bert

bert1175

270 km

Ja Bert dat is het! Bedankt voor jullie hulp!
Tot het volgende probleem(hoop ut effe niet).

Brons1460Topicstarter

175 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Vectra of stel zelf een nieuwe vraag.