Corsa B, 1.5 td '99.
Als auto koud gestart wordt draait motor, maar slechts op 500 toeren. Bij wegrijden een "sjirpend" geluid, toerental blijft op 500 toeren hangen. Overschakelen naar tweede zelfde probleem, derdenog even waarna toerental naar boven schiet (zoals het zou moeten zijn).
Afremmen, toerental zakt terug naar 500 enz... Als motor warmer is, is probleem blijkbaar gedaan.
Voorheen de riem (servo) al eens aangespannen, zonder resultaat. Dan vervangen, zonder resultaat. Dan de tweede riem (alternator) vervangen, met kortdurend resultaat.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Corsa of stel zelf een nieuwe vraag.
Johnny, dit klinkt als een niet op toeren komende dynamo . De dynamo is je toerenteller (groene draad) . Je v-snaar is de veroorzaker. Koop een originele en na een 100 km nastellen. Voor mij een bekend euvel. Dat dit een minuut duurt komt door het na gloeien van de kaarsen !!!! kost veel energie . Succes.
Puntbuild
speed28.930 km