Opel Calibra: wanneer is motor echt warm na koude start?

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1994, Brandstof: Benzine, Motorcode: 2.0i

Hallo,

Wanneer is mijn motor eigenlijk echt warm voordat ik echt kan beginnen met trappen. Ik heb gehoord dat je niet moet kijken naar de temp. van de koelvloeistof.

Geplaatst door

Bekir87

700 km

al 19 jaar lid

Reacties

indd, daar moet je niet naar kijken, de koelvloeistof is wel op temperatuur maar de olie nog niet...!

pas trappen na een kilometer of 15, pas dan zal je motor goed op bedrijfstemperatuur zijn.

arie549

16.505 km

Yip, circa 15 minuten rijden.

dus eerst rijden met 1 km per minuut !? (60 km per uur) gedurende 15 minuten ?

sjaak10918

9.760 km

of koop je gewoon zo'n universele olie-temperatuur meter van equus of jom..werkt prima en is eenvoudig te monteren..

metertje kost +/- 30,- en zijn in bijna elke automaterialenzaak te verkrijgen.

Stefan

stefan84

86.660 km

Als je het perfect wil doen moet je idd alle factoren in kaart brengen dmv meet apperatuur. Nog beter is met zo'n oud beestje helemaal niet te trappen, tenminste niet tot het (aller) uiterste.

Sytze

sytze

19.525 km

Sjaak, een tien voor rekenen, en dat op dat tijdstip! Maar alle gekheid op een stokje, Als je meteen de snelweg op knalt of eerst door de bebouwde kom heen toert maakt natuurlijk wel verschil. In mijn optiek rustig warm rijden, geen hoge toeren, geen hoog vernogen, dan krijgen de materialen de kans zich te zetten.

Waar het hier natuurlijk om gaat is dat je motor nog niet goed warm is terwijl je temp meter al wel op temp aangeeft. En die tijdsduur is natuurlijk nogal afhankelijk van de buitentemp. Mijn diesel heeft in een koude winter dan wel een half uur nodig. Dus een vaste regel is er niet. In ieder geval nadat de tempmeter op temp is nog een 10 min er bij tellen. Dan is die wel hot.

.

Bekir87Topicstarter

700 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Opel Calibra of stel zelf een nieuwe vraag.