In mijn peugeot 406 hdi heb ik vorige week een GLOED nieuwe (diesel) motor in laten bouwen.
Nu moet hij apk gekeurd worden.........
Moet ik nu die roet test uit laten voeren?
Is het niet mogelijk om deze op een andere manier uit te voeren dan plankgas?
Ik maak mij daar wel zorgen over.
Mij is gezegt "de eerste 1500 km niet boven de 2000 toeren komen".
mvgJ.P.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Peugeot Overig of stel zelf een nieuwe vraag.
Mijn ervaring in de vrachtwagenwereld, waarbij 80% van alle auto's tegenwoordig met computergestuurde pompverstuivers rijden, is dat als er een cilinder niet lekker meeloopt, je al heel vroeg een foutmelding krijgt, en dan de wagen de roetmeting alsnog met vlag en wimpel doorstaat.
Een roetmeting wordt bij ons ( met medeweten van de steekproefcontroleurs ) alleen nog gedaan bij twijfel, en bij oudere auto's met een conventioneel inspuitsysteem.
1 haakje zit hier wel aan, mocht de auto in een steekproef vallen, dan MOET op aanvraag van de steekproefcontroleur de roetmeting alsnog uitgevoerd worden. Indien hier dan niet aan ( kan ) worden voldaan, kost het de keurmeester punten, en wordt de auto ijskoud als AFKEUR afgemeld.
Groeten Marcel