Peugeot 206: Motor slaat vaak niet aan na een korte stop

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 2004, Brandstof: Benzine, Motorcode: 1.6 16V

Hallo,

Sinds enige tijd wil onze auto niet fatsoenlijk starten als deze kort heeft stil gestaan.
Als ik de sleutel omdraai hoor ik een relais klikken maar verder niets.
Na meerdere malen te proberen, soms 5 keer draaien maar ook soms 20 keer, slaat de motor gelukkig aan.
Soms geeft de display de storingsmelding 'Storing uitlaatgas' aan.
De garage heeft al 2 keer de krukassensor vervangen (de eerste kon wel eens slecht zijn), maar het probleem blijft.
Het vreemde is dat dit echt alleen gebeurt op het moment dat de auto kort stil heeft gestaan, als de auto meerdere uren stil staat start hij direct.
We moeten de auto over 2 weken naar de garage brengen zodat ze kunnen gaan zoeken, ze weten het op dit moment ook niet meer.

Hopelijk heeft iemand voor mij een oplossing, zodat we geen honderden euro's kwijt zijn aan onderzoekskosten.

Geplaatst door

pservais

60 km

al 11 jaar lid

Reacties

Draait de motor nu wel of niet rond tijdens het niet starten. Als ik je goed begrijp ligt het probleem bij de startmotor

arjankempeneers

20.585 km

Als ik het zo lees lijkt het mij dat hij niet start (dus de startmotor laat de motor niet rondgaan) Als dat zo is helpt een krukas sensor niet, maar lijkt het eerder een defecte startmotor of slechte accu.

wkhoek

9.075 km

[quote=arjankempeneers]Draait de motor nu wel of niet rond tijdens het niet starten. Als ik je goed begrijp ligt het probleem bij de startmotor[/quote]
De motor draait de eerste paar keer niet, er draait helemaal niets.
Uiteindelijk springt hij dan aan.
Het lijkt alsof lijkt alsof de motor is 'vastgeroest' en na een aantal keer duwen 'losschiet'

Het vreemde vind ik dat het alleen is wanneer de auto kort heeft stil gestaan (nog warm is?).

pservaisTopicstarter

60 km

controleer de massakabel van de accu naar de versnellingsbak, wil nog wel eens afbreken op de versnellingsbak.

leeuw106

650 km

Afgelopen vrijdag eindelijk de oplossing...
Het bleek toch de startmotor te zijn, deze vervangen en de auto start weer als vanouds.
Toch een beetje vreemd dat het niet starten alleen gebeurde wanneer de motor warm was.

Iedereen bedankt voor het aandragen van de tips!

pservaisTopicstarter

60 km

Te hoge weerstand door vervuiling of breuk in het anker die door warmte ontstaat , komt vaker voor en niet alleen bij peugeot.

kaleido 1

158.445 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Peugeot 206 of stel zelf een nieuwe vraag.