Hallo, auto is stilgevallen onderweg,nieuwe accu gemonteerd ,dynamo laadt niet bij.
Het laadstroomcontrolelampje brand niet,ook niet op contact.
Massa motorblok en chassis in orde,spanning op b+ dynamo 11.9 volt met lopende motor.
er stonden in div modules foutcodes mbt de te lage spanning,na het wissen en de motor laten draaien met een lader erop zodat de accu spanning 12.5 volt blijft komen deze ook niet weer terug.
Alleen het instrumentenpaneel daar kom ik niet in (launch)
Het is een watergekoelde dynamo met 71000km op de klok.
Op de beide andere aansluitingen van de dynamo staat ook accuspanning.
Kan ik de dynamo ook zelf bekrachtigen?
mvrgr: roel
Hed de nieuwe reeds besteld,als ik op DF hem deed voorbekrachtigen begint hij ook niet met laden,het laadstroomcontrolelamje gaat branden als ik aansl.L aan de massa leg.
Idd best wel duur maarja heb je wel 155Amp.
Dynamo had idd de diodebrug verbrand, probleem opgelost.
Bedankt voor het meedenken.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Espace of stel zelf een nieuwe vraag.
Bij de laguna wil de tellerbak weleens de mist ingaan , die geeft dan geen signaal meer af om de dynamo op te laten laden. Dit is te repareren bij een electronica bedrijf. Maar ik weet niet of diezelfde fout ook voorkomt bij de espace. Mogelijk kan ac tronics je vertellen of het bij dat type ook vaker voorkomt. Wel brand bij de laguna dan het stop lampje in display.
Safrane10698
speed11.975 km