Rood lampje knippert. Start maar motor slaat niet aan.
Tis een ouwe auto. Renault rekent giga veel en dat is hij niet waard.
Dus startblokkering verwijderen
Nee, dus probleem oplossen.
Je auto is van 2002 dus je hebt geen noodcode meer en je hebt een radiografische sleutel.
Hoeveel werkende sleutels heb je? Het eerste wat je namelijk normaal gesproken in deze situatie doet is de reservesleutel uitproberen. En dan moet een garage met uitleesapparatuur in de computer kijken of de auto de sleutelnabijheid detecteert of niet. Zo kom je er achter wat er aan de hand is en dat hoeft niet veel te kosten.
Voor zover ik het weet, zit rondom jouw contactslot een uitleesring, die communiceert met een chip in je sleutel. Voor dat communiceren heeft je sleutel geen batterijtje nodig. De vraag is nu of de sleutel defect is of de uitleesring. De uitleesring is niet gecodeerd, dus die zou je van eenzelfde auto af kunnen halen (hint: sloop/onderdelenlijn). Als ik het fout heb lees ik het wel.
Ik heb maar 1 kale sleutel en voor zover ik weet zit daar geen chip in.
de startmotor doet het.
tot een week terug deed hij het.
ik heb geen codes of wat dan ook. Behalve nog een deursleutel. Geen elektrische sloten dus.
Wat veel wordt gedaan is het transponderprintje aan de achterzijde van de voorkant van het dashbord plakken (dus tegen de achterzijde van de kap die om het contactslot zit). Ik zou dat er eens af halen of als dat kan met een lamp aan de achterzijde kijken of daar iets zat wat nu ergens los ligt.