Renault Clio: Kachel stinkt en laat direct alle ramen beslaan

schedule Aangemaakt op
Bouwjaar: 1998, Brandstof: Benzine, Motorcode: 1.2

Hallo,

Ik heb sinds twee weken spontaan het volgende probleem. Zodra ik de kachel aan doe, dan beslaan direct alle ramen. De ramen worden ook niet meer schoon. Je kan met een doek de ramen wel poetsen maar daarna beslaan ze direct weer. Verder komt er een hele vieze lucht uit de kachel.

Wat kan dit zijn?

Alvast bedankt,
Groeten Lars.

Geplaatst door

Zone2000

130 km

al 16 jaar lid

Reacties

kachelradiateur lekt, de stank komt dan van de koelvloeistof.

teunissen

2.505 km

Is een lek in de kachelradiator te verhelpen met een radiatorpil zodat het lek weer dicht gaat?

Zone2000Topicstarter

130 km

Ik zou geen pil gebruiken, daar verstopt de boel alleen maar van en dan worden de kosten nog weer hoger.

oldford

117.985 km

Dus zou je volgende vraag kunnen zijn:
- kan zo'n radiateurtje er eenvoudig uit en hoe doe ik dat zelf bij deze auto ......?

Heino4267

22.795 km

Ik ga vanmiddag even kijken naar de kachelradiator. Weet iemand zo waar die zit? Zit ie onder het zwarte plastic tussen het voorraam en de motorkap in?

Zone2000Topicstarter

130 km

Het is een behoorlijke ingreep,onder het zwarteplastic zit de ventilatormotor en het luchtverdeelhuis zit onder het daschbord.
Volgens de werkinstructie moet het bovenste gedeelte van dat bord los en dan kun je bij het luchtverdeelhuis komen waar de radiator in zit.
Het is wel te doen maar een heel gepruts.

teunissen

2.505 km

Ga eerst eens op zoek waar de lekkage zit: het kan het radiateurtje zijn, de kachelkraan kan lekken of de slangen/slangaansluitingen.
Als je met de motor aan de kachel aanzet (zodat alles beslaat), moet je kunnen zien waar precies het lekt.

Heino4267

22.795 km

Het probleem is nu bekend. Ik heb de auto even naar de garage gebracht en het blijkt dus wel de kachelradiator te zijn die lek is. Een nieuwe radiator kost 49 euro excl. btw. Maar om het door de garage te laten vervangen zijn ze waarschijnlijk een hele dag bezig. Dus het komt al snel neer op 600 euro reparatiekosten.

Ik heb de radiator besteld en ik ga 'm zelf proberen te vervangen. Maar volgens de garage heb ik speciaal Renault gereedschap nodig om het dahbord los te kunnen maken. Dus ik zie vanzelf hoe ver ik kom:).

Bedankt voor de reacties!!!

Zone2000Topicstarter

130 km

Speciaal gereedschap zal wel mee vallen, kan de renault dealer je een beetje op weg helpen.
Ze kunnen je het ook op de computer laten zien waar dat onderdeel precies zit.

teunissen

2.505 km

Speciaal gereedschap is niet nodig, alleen een paar torx schroevendraaiers, kachelradiateur zit in het luchtverdeelhuis wat zo ongeveer in het midden van het dasboard zit, deze zal dus uitgebouwd moeten worden. Als je me een pb stuurt heb ik nog wel wat meer info voor je

robtopdrop

465 km

Het luchtverdelerhuis heb ik gevonden. Wat is een pb?

Zone2000Topicstarter

130 km

Persoonlijk Bericht, een mailtje dus naar zijn mailadres. Dat kan door in de linkerkolom te klikken op het woord ...... ?!

Heino4267

22.795 km

Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Renault Clio of stel zelf een nieuwe vraag.